In Vers van 't Vat van mei 2001 kon u al lezen dat Heineken Nederlands Beheer B. V. en de vakbonden overeenstemming hebben bereikt over een tweejarige CAO. In dit nummer een extra uitgave, waarin alle afspraken van 2001/2002 nog eens duidelijk voor u op een rijtje zijn gezet. Deze CAO-krant kunt u uit Vers van 't Vat halen en bewaren bij uw persoonlijke administratie. Pianist Jan Zuiderwijk Heineken E waarin de g de geschiet werd onder: impressie v CAO-krant Heine Inkomen Heineken en de vakorganisaties zijn de volgende loonsverhoging overeengekomen; Structureel: Per 1 januari 2001: 4% Per 1 januari 2002: 4% De loonsverhoging geldt met terugwerkende kracht tot 1 januari 2001 en is uitbetaald met het salaris van de maand mei 2001. Eenmalig: Een bruto-uitkering van 750,- per 1 juli 2001 en per 1 juli 2002. Ouderenbeleid Medewerkers van 55 jaar en ouder die ten minste tien jaar bij Heineken in dienst zijn, kunnen 80% gaan werken tegen 80% van het salaris, met behoud van 100% TOP/VUT en pensioenopbouw. Daarnaast kunnen medewerkers vanaf 1 januari 2002 in het kader van een CAO a la carte systeem, dagen kopen om vanaf 55 jaar korter te gaan werken. Er wordt een onderzoekscommissie ingesteld die gaat onderzoeken hoe de pensioenregeling flexibeler kan worden gemaakt. Daarin zal worden meegenomen de mogelijkheid voor werknemers om eerder met pensioen te gaan en de mogelijkheden en de consequenties van een regeling waarbij werknemers van 58 tot en met 60 jaar een deel van hun werktijd uitstellen tot na de TOP/VUT-datum. Arbeidstijden/werktijden Heineken gaat onderzoeken hoe parttime werken ook in ploegendienst mogelijk kan worden gemaakt. Heineken gaat ook na öf en waar een vierdaagse werkweek van 4 x 9 uur kan worden ingevoerd. Daarbij zal ook worden gekeken naar de ervaringen van andere bedrijven. Heineken gaat een verkennende studie doen naar de mogelijkheden en consequenties van een jaarurenmodel en gaat kijken of een jaarurenmodel toepasbaar is op Heineken.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 16