Kelderbier op Pride of Rotterdam Nadat Heineken Brouwerijen Taptechniek de nodige voorbereidende werkzaamheden aan boord van het nieuwe vlaggenschip van North Sea Ferries, THE PRIDE OF ROTTERDAM, had voltooid, was het de beurt aan Heineken Brouwerijen Kelderbier uit 's-Hertogenbosch. Een met zesduizend liter Heineken bier geladen kelderbier- vrachtwagen vertrok op 27 april van de Bossche brouwerij met als bestemming Rozenburg Rotterdam, alwaar the Pride of Rotterdam lag afgemeerd. Na aankomst heeft de vrachtwagenchauffeur, Ger Wesseling, de losslang aangesloten op de vulmond van het kelderbiersysteem en in een tijdsbestek van ongeveer anderhalf uur het schip voorzien van zesduizend liter Heineken bier. Aan boord van het schip is een speciale koelcel geplaatst, waarin zich zes tanks van duizend li ter bevinden. Vanuit deze ruimte worden alle tappunten in de bars en restaurants van bier voorzien. De biertanks staan in de koelcel op dek 6 en worden vanaf cardeck 5 door middel van een speciale bierleiding gevuld door een van onze kelderbier-vrachtwagens. Officiële doopplechtigheid De leverantie was ruimschoots op tijd aan boord, om ervoor te zorgen, dat de gasten die aanwezig zouden zijn bij de officiële doopplechtigheid door Koningin Beatrix op vrijdag 27 april, konden genieten van een glas heerlijk helder Heineken bier. Het schip gaat varen tussen Rotterdam Europoort en Huil en wordt in de komende jaren regelma tig door Heineken Brouwerijen Kelderbier voor zien van Heineken bier. Een en ander gebeurt in nauwe samenwerking met Duty Free vanuit het WTC in Amsterdam. Duty Free geeft bij de be stelling aan wanneer het schip in Rotterdam wordt verwacht, zodat Heineken Brouwerijen Kelderbier de levering op tijd kan uitvoeren en daarmee de consumptie van ons product aan boord veilig kan stellen. Naast the Pride of Rotterdam worden nog vier andere schepen van North Sea Ferries en drie schepen van Stena Line in de Rotterdamse ha ven door Heineken Brouwerijen Kelderbier van bier voorzien. Verder worden door Heineken Brouwerijen Kelderbier circa 2.300 Heineken- en Amstel-afnemers door geheel Nederland vanuit 's-Hertogenbosch beleverd, terwijl er vanuit Wijlre ongeveer 330 Brand-afnemers die een kelderbierinstallatie hebben, van bier wor den voorzien. Sinds vorig jaar vervoeren wij ons bier ook naar Terschelling en sinds maart van dit jaar verzor gen wij ook leveringen op Ameland. Wij wensen de bemanning en alle passagiers van the Pride of Rotterdam een behouden vaart. Onno Donker, Heineken Brouwerijen Kelderbier 's-Hertogenbosch Het Sociaal Jaarverslag van Heineken van het jaar 2000 viel begin mei bij alle medewerkers op de deurmat. De nieuwe stijl die vorig jaar voor de eerste keer werd toegepast, is goed ontvangen bij de lezers. De nieuwe opzet, informatie gegoten in dagbladstijl, blijkt toegankelijker dan de vorm van de jaren daarvoor. Dat bleek uit het lezers onderzoek van vorig jaar. Reden voor Interne Communicatie deze succesformule ook voor het verslag over 2000 toe te passen. Heeft u het Sociaal Jaarverslag onverhoopt niet ontvangen? Vraag dan een exemplaar op bij Bureau Consumentenservice (Postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude).

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 24