1 de natuur! ill Rivella, iedereen kent het merk, maar hoe lang bestaat het in Nederland eigenlijk al? Rivella werd in het begin van de jaren vijftig in Nederland geïntroduceerd. Eind jaren tachtig nam Vrumona de licentie van Rivella over. Rivella Light was toen de allereerste light-frisdrank in Nederland. Op het moment dat Rivella onder de hoede van Vrumona kwam, bevonden de verkopen van Rivella zich echter op een dieptepunt en een herpositionering moest een oplossing bieden. 'Rivella Light. Een beetje vreemd, maar wel lekker'. Met deze welbekende reclamecampagne (wie herinnert zich niet de dame in cellofaan?) veroverde Rivella vanaf begin jaren negentig haar positie op de frisdrankmarkt. Een frisdrank met een unieke smaak voor unieke mensen, dat was de communicatieboodschap voor de consument. En met suc ces, want sinds de overname van Rivella door Vrumona is het volume inmiddels vervijfvoudigd. Na bijna tien jaar 'Een beetje vreemd maar wel lekker' werden de reclames echter steeds opvallender en vreemder, waardoor veel consumen ten zichzelf niet meer voldoende in de merkwaarden konden herkennen. Reden voor Vrumona om Rivella opnieuw een herpositioneringslag te laten ondergaan. Geschonken door de natuur Het belangrijkste doel van de herpositionering is het rele vanter en toegankelijker maken van het merk. Om dit te be reiken bij de consument, wordt binnen de nieuwe strategie het natuurlijke karakter van Rivella duidelijker onder de aan dacht gebracht. Met de reclameslogan 'Geschonken door de natuur' wordt Rivella neergezet als natuurlijke dorstles- ser, die met zijn eigenzinnige karakter nog steeds spranke lend en inspirerend is, maar op een wat minder vreemde manier. Door de natuurlijke ingrediënten, het ontbreken van suiker en de unieke smaak is Rivella een frisdrank die erg dorstlessend is en die zich duidelijk onderscheidt van ande re frisdrankmerken. Sprankelend leven Zelfbewuste jongvolwassenen in de leeftijd van 20 tot 35 jaar vormen de belangrijkste doelgroep van Rivella. Mensen die openstaan voor inspirerende uitdagingen en op hun ei gen manier een natuurlijk en sprankelend leven nastreven, passen perfect bij dit eigenzinnige drankje. In de groeiende markt van specialty frisdranken neemt Rivella een duidelijke plaats in. Als deze frisdrank dan ook nog eens natuurlijke in grediënten bevat, is de keuze natuurlijk snel gemaakt. De communicatiecampagne ging begin mei van start met een nieuwe televisiecommercial. Enkele weken later volgden de advertenties in tijdschriften. Daarnaast hebben de fles- senlabels en de blikken een krachtiger en frisser ontwerp gekregen, waarbij de natuurlijke ingrediënten duidelijker naar voren komen. Ter ondersteuning van de nieuwe posi tionering, komen er diverse acties op de winkelvloer. In veel gevallen zijn deze acties erop gericht mensen Rivella te la ten proeven via demonstraties, en mensen ervan te overtui gen dat Rivella helemaal geen 'vreemd' smakend drankje is! Maar ook buiten de supermarkt wordt de consument gecon fronteerd met Rivella. Hierbij worden vooral sportclubs en bedrijven door de Rivella-demonstratieteams bezocht. Dit gebeurt natuurlijk wel op een Rivella-manier, want Rivella blijft ons op zijn eigen manier verrassen. Anthoinet Top, brandmanager Rivella

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 23