Het weekend van 6, 7 en 8 april kon voor de tennisliefhebbers niet meer stuk. Nederlandse toptennissers wisten in de kwartfinale van de Davis Cup met 4-1 verrassend te winnen van de Duitsers. Een overwinning die niemand op voorhand had verwacht. Oranjefans en spelers vierden dit uitbundig in het Heineken Huis, dat voor het eerst in Nederland was opgesteld. Ook hier waren succesvolle elementen gebruikt uit het internationale Holland Heineken House, zoals een groot scherm waarop de wedstrijden konden worden gevolgd, een informatiewand, een Heineken-shop, veel entertainment, voor- en nabeschouwingen met bekenden uit de tennissport en de publieke huldigingen van de Nederlandse spelers. Dat laatste kon niet meer stuk na de voorsprong van 3-0 op Duitsland. Negenduizend Oranjefans gingen compleet uit hun dak. Ook het Nederlandse team (met Paul Haarhuis, Sjeng Schalken, Raemon Sluiter, Jan Siemerink en coach Tjerk Bogtstra) vier de, de toen al zekere, overwinning uitbundig. Dat gebeurde direct op de baan zelf, waar een Heineken Magnum 'soldaat' werd gemaakt. Vervolgens werden de tennishelden op handen ge dragen in het Heineken Huis, waar vijf zesduizend fans hen toezongen en bejubelden. Nog nooit eer der was er zo'n nauwe band tussen de trouwe Oranjefans en de Davis Cup-spelers. Raemon Sluiter kon het daarom niet laten om in navolging van Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruijn in het Holland Heineken House in Sydney, een zo ja, dat dachten wij ook van Spanje (regerend Davis Cup-kampioen) en Duitsland (nog nooit eerder door Nederland verslagen). Zou het de oranjegekte zijn die ervoor zorgt dat Nederlandse teams zo gewel dig kunnen presteren? Of de sfeer in het Heineken Huis? Kom zelf maar kijken en proef die unieke sfeer, want de toegang is geheel gratis. Degene die geen tribune kaartje heeft kan in het Heineken Huis de wedstrijden op levensgrote schermen meebeleven. En onder tussen natuurlijk genieten van een glas heerlijk helder Heineken! Mark Ruygrok, brandmanager Sponsoring Heineken Nederland genoemde 'stagedive' te nemen. Al 'crowdsurfend' werd hij op handen gedragen. Paul Haarhuis diri geerde via de microfoon het door de zaal gaan en weer netjes afleveren op het podium van Sluiter. Een superervaring voor de fans en de sporters! Halve finale Coach Tjerk Bogtstra en zijn topteam kij ken nu al uit naar de halve finale tegen Frankrijk op 21, 22 en 23 september in Ahoy' Rotterdam. Ook dan ontbreekt Heineken niet en komt er opnieuw een Heineken Huis, gezien het grote succes in de Brabanthallen. Tegenstander is Frankrijk, met een ijzersterk team. Maar

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 22