m I jaar Heineken is het nieuwe millennium goed gestart. De nettowinst steeg met twintig procent tot EUR 621 miljoen. De export naar de Verenigde Staten en de voorspoedige integratie van onze Spaanse brouwerijen leverden een belangrijke bijdrage aan de winst stijging. In het Verre Oosten en in diverse Europese landen verbeterde de situatie ten opzichte van 1999. Dit alles staat in het Financieel Jaarverslag van Heineken N.V., dat afgelopen maand is verschenen. Het Heineken-merk behield zijn positie als lei dend internationaal biermerk. De verkopen na men toe met 5,9 procent van 20,4 miljoen hectoliter tot 21,6 miljoen hectoliter. Grotere, gerichte marketinginspanningen en een uitbrei ding van de distributie droegen bij aan een ver groting van de consumentenvoorkeur. In 2000 zijn op centraal niveau een groot aan tal nieuwe televisiecommercials en twee nieuwe internationale printcampagnes ontwikkeld. Onder de naam Collective Experiences is het Heineken-merk met wereldwijde promotionele activiteiten ondersteund. Deze promoties (zoals de unieke drieliter Heineken Magnumfles) zijn opgezet rond momenten die onze consumenten wereldwijd als bijzonder ervaren, zoals het uit brengen van een toast tijdens de kerstdagen en de jaarwisseling. Ook op het gebied van spon soring (muziek en tennis) liet Heineken weer van zich horen. Stijging Amstel-verkopen De Amstel-verkopen stegen van 10,5 miljoen hectoliter in 1999 naar 10,8 miljoen hectoliter in 2000. De stijging in absolute zin is des te opmerkelijker, omdat het standaardsegment van de biermarkt als geheel daalde. De afzet van Amstel nam vooral toe in Spanje (Aguila- Amstel) en Kameroen. Amstel Light ontwikkelde zich bijzonder voorspoedig in de Verenigde Staten, waar 'light' bieren circa 42 procent van de biermarkt uitmaken. Introducties van Amstel vonden plaats in Thailand en Bulgarije. Ook Amstel sponsort een belangrijk aantal eve nementen. Zo is het hoofdsponsor van de UEFA Champions League en de African Cup of Nations. Vanwege de positieve respons op de Amstel-reclamecampagne in Nederland met het thema vriendschap, zijn campagnes rond een zelfde thema gestart in andere belangrijke Amstel-markten als Griekenland, Hongarije en Thailand. Speciaalbieren populair De afzet van de speciaalbieren nam ook het afgelopen jaar toe, waardoor de verkoopmix verbeterde. Heineken verwacht dat deze groei doorzet. Heineken introduceert de speciaal bieren daarom in diverse markten en breidt het assortiment verder uit. Het snelst groeiende speciaalbier, Desperados, verkocht goed in West-Europa. Wieckse Witte ontwikkelde zich positief en werd geïntroduceerd in Spanje, de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland. Verder werd het assortiment uitgebreid met het tradi tionele Belgische abdijbier Affligem. Het merk Murphy's ontwikkelde zich internationaal gezien voorspoedig. Milieu en veiligheid In 2000 is het eerste Europese milieuverslag van Heineken gepubliceerd over de jaren 1998 en 1999. Hierin wordt inzicht gegeven in de mi lieu-inspanningen van onze Europese werk maatschappijen en frisdrankfabrieken. Verder

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 6