Toerversie Amstel Gold Race WorMCap Twee dagen wielerspektakel in Zuid-Limburg Het is zaterdag 28 april aanstaande tueer zover. Voor de 36ste keer in de histo rie vindt de Amstel Gold Race plaats. Als enige wielerklassieker die meetelt voor de UCI-wereldbeker wordt de Amstel Gold Race gezien als de belangrijkste wedstrijd die Nederland rijk is. De Amstel Gold Race is onderdeel van de UCI World Cup, de tien belangrijkste klassiekers ter wereld Na een uitgebreid ochtendprogramma, inclusief het voorstellen van de renners, op de Markt in Maastricht, vertrekt de karavaan om 10.15 uur. Zes uur, dertig beklimmingen en 257 kilometer later, maakt de internationale wielertop op de Maasboulevard in Maastricht uit wie de opvol ger wordt van Erik Zabel, de Duitser die vorig jaar de Amstel Gold Race op zijn naam schreef. Er zijn twee manieren om de Amstel Gold Race 'live' mee te maken, langs het parcours of live op televisie bij de NOS. Het volledige parcours is onder meer te vinden op de internetsite van de Amstel Gold Race, www.amstelgoldrace.com. Amstel Gold Race voor dames Voor het eerst in de historie wordt er op 28 april 2001 ook een Amstel Gold Race voor dames verreden. De organisatie heeft zich laten inspireren door de Olympische successen van Leontien Zijlaard-van Moorsel bij het opzetten van deze toevoeging aan het programma. Een bezoek aan de Amstel Gold Race wordt door de internationale dameswedstrijd nog aantrekkelij ker. De dames zullen voor een belangrijk deel hetzelfde parcours volgen als de heren, zij het in een kortere versie van ongeveer 100 kilome ter. De finish van de dames wordt verwacht om streeks 14.30 uur op de Maasboulevard in Maastricht. Een half uur voor de eerste door komst van de heren. De Toerversie Amstel Gold Race is onderdeel van de UCI Golden Bike, de belangrijkste toertochten ter wereld Toerversie Amstel Gold Race De tweede dag vol wielerspektakel is hemel vaartsdag 24 mei 2001 wanneer de toerfietsers bezit nemen van het Zuid-Limburgse heuvel landschap. Dit keer zijn het dus niet de beste professionals van de wereld die aan de start verschijnen, maar kan iedere fietsliefhebber zelf meemaken hoe het voelt om de Amstel Gold Race te fietsen. In 2000 was er een recordaan tal van meer dan 10.000 deelnemers. Een aan tal dat naar verwachting dit jaar weer wordt overtroffen. De Toerversie Amstel Gold Race geeft de deel nemers de keuze om een afstand van 105, 150 of 255 kilometer te fietsen over een parcours dat over een belangrijk aantal beklimmingen uit de Amstel Gold Race voert (onder meer Keutenberg en Cauberg). Het unieke aan het parcours is dat de organisatie erin geslaagd is een parcours te vinden waarin de deelnemers onderweg slechts één verkeerslicht tegenkomen. Na afloop van de tocht kunnen deelnemers op het Megaland-terrein in Landgraaf (waar ook het Pinkpop festival wordt gehouden) volop ge nieten van de unieke sfeer van dit wielerevene- ment. Als u zelf wilt deelnemen aan de Toerversie Amstel Gold Race kunt u zich inschrijven op de website van de Amstel Gold Race, www.am- stelgoldrace.com, onderdeel Toerversie. Stichting Amstel Gold Race (Vanwege de Mond- en Klauwzeer-crisis wordt de route aangepast. Meer informatie hierover vindt u op de site, red.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 26