s 25 Drie commissieleden: Frons von Oorschot, Mnjo von Rovenstein, Wiet Hollo. Het vier de commissielid Ton von der Wielen kon niet aanwezig zijn. Op de achtergrond een spinningles met fysiotherapeut/instructrice Jesse von Tuijl Fitland, het fysiotherapie fitnesscentrum bij Heineken 's-Hertogenbosch bestaat dit jaar vijfjaar. Dit wordt vrijdag 8 juni gevierd met een uitgebreide zeskamp voor alle werknemers van Heineken 's-Hertogenbosch. We hopen op deze manier het vijfjarig jubileum feestelijk en sportief te vieren! Naast deze feestelijke zeskamp wordt 8 juni ook de nieuwe behandelkamer geopend. Een nieuwe behandelkamer was nodig omdat steeds meer werknemers inzien dat mensen snel en effectief kunnen worden behandeld bij Fitland. Veel werknemers laten zich behandelen voor klachten zoals bijvoorbeeld RSI, chronische rug klachten, schouderklachten en sportblessures. Daarnaast zijn er steeds meer mensen die vroegtijdig voor advies komen om verergering van klachten te voorkomen en eventueel ziekte verzuim te vermijden. Vooral na de heropening door Fitland als vervanging van De Gezonde Zaak twee jaar geleden, is de fysiotherapie steeds belangrijker geworden. Bedrijfsfysiotherapie Naast de fysiotherapie is de bedrijfsfysiothera pie steeds belangrijker. Bij bedrijfsfysiotherapie worden geen behandelingen gegeven, maar werkplekonderzoeken gedaan en gezondheids voorlichting gegeven. Sinds september 2000 wordt in samenwerking met de Arbodienst van 's-Hertogenbosch een preventieve RSI-cursus gegeven voor alle werknemers die een risico lo pen om RSI te krijgen. Binnenkort worden de vervolgsessies alweer gestart. Daarnaast is er binnen de afdeling Verpakken een werkplekon- derzoek geweest, met als gevolg houdings- en bewegingsvoorlichting in groepsverband. Naast deze medische activiteiten zijn er natuurlijk nog steeds de vertrouwde gezondheidsprogram ma's; individueel of in groepsverband. Spinning, cardiocircuit, aerosteps of Power Hour zijn de mogelijkheden in groepsverband. Daarnaast worden er conditietesten gedaan, waarbij een aan het individu aangepast trai ningsprogramma kan worden gegeven. Gezelligheid binnen het centrum en persoonlij ke aandacht blijven erg belangrijk. De sfeer is daardoor anders dan in de meeste sportscho len. Met zo'n 180 sportbezoekers per maand en in 2000 ruim honderd fysiotherapieklanten, lijkt Fitland na vijf jaar bijna niet meer weg te denken uit de Bossche Brouwerij! Frans van Oorschot, voorzitter

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 25