Modernherin vioaerntserimr Sociaal Beleid IS Heineken Bridgeclub Zoete 25 Er zijn reële mogelijkheden voor de vernieuwing van het Sociaal Beleid, waar onder de CAO, die we kun nen waarmaken door con sequente aandacht voor het proces en de richting die wordt gekozen. Hiermee moeten we actief aan de slag gaan. Belang rijk hierbij is dat we ruimte scheppen om ontwikkelin gen een kans te geven. De resultaten van het project zijn de adviesrapporten met daarin input voor CAO-vernieuwing, Human Resource-ontwikkeling, een stap naar openheid en vertrouwen en de betrokkenheid en het commitment van de deelnemers. CAO-onderhandelingen Van de adviezen die door de studiegroepen zijn uitgebracht, is er een aantal meegenomen in de CAO-onderhandelingen van 2001/2002. Andere adviezen moeten van de CAO-onderhan- delingspartners nader bestudeerd of uitgewerkt worden in een stappenplan. Na de onderhan delingen koppelen de onderhandelingspartners naar de studiegroepen terug wat er met deze adviezen is gebeurd. Weer andere adviezen moeten door HNB worden opgepakt. De advie- 'D" hQhh°" h°troU^" thon^y.won De projectgroep Modernisering Sociaal Beleid heeft de afgelo pen periode, na de tweede werk conferentie van 18 december, besteed aan het samen met de deelnemers evalueren van het project, het opzetten van een communicatieplan maar ook aan het nadenken over en uitwerken van voorstellen voor het vervolg. Nog voor de CAO-onderhandelin gen zijn afgerond, kunnen we nu al aangeven wat de belangrijke lessen zijn die we gezamenlijk hebben geleerd. Deelnemers aan het pro ject zijn geïnformeerd en betrokken bij Modernise ring Sociaal Beleid. Nü is het de grote uitdaging om de rest van de organisatie te informeren en te betrek ken bij het proces. Hiervoor is een communi catieplan opgesteld. Zowel in de managementteams als in werkoverleg wordt er gesproken over het project en het vervolg. Op de Heineken is de absolute marktleider in blikbier op de Nederlandse markt. Ondanks de vele voordelen die blikbier met zich meebrengt, blijft het aandeel in het schap dikwijls achter bij de sterke volumegroei. Kopers grijpen mis omdat bier in blik vaak uit voorraad is. Het is dus noodzakelijk dat er meer aandacht en schap ruimte voor blik komt. De introductie van 'be drukte' krimpfolie om de blikjes heen, speelt hierin een grote rol. meeste locaties zijn com municatieteams Modernisering Sociaal Beleid opgericht, bestaande uit deelnemers uit de stu diegroepen en sponsorgroepen. Leden van het communicatieteam zijn bereid om over hun ei gen ervaringen met de studiegroepen te komen vertellen. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Helma van Varik (Z/wou 6722). Zij heeft een overzicht van alle communicatieteams. De modernisering van het Sociaal Beleid is iets wat ons allemaal, zowel werkgever als werk nemers, aangaat. Door hierover samen in gesprek te gaan en te blijven, kunnen we de mogelijkheden die er zijn om de modernisering te realiseren, vormgeven. Blikjes met de nieuwe krimpfolie De Heineken Bridgeclub Zoeterwoude vierde zaterdag 24 maart zijn 25-jarig bestaan. Het feest begon 's middags met een gezellige drive in het Kantoorrestau rant in Zoeterwoude. Er werd topintegraal gespeeld en als winnaar kwamen uit de bus: Riet Boef (CBV-PS) en medeoprichter Wim Malcorps. Na een gezellig biertje trok de club naar de 'Houtkamp' waar het avondprogramma begon. In zijn speech memoreerde bestuurslid Johan Tolsma (HTS) de moeilijke beginjaren van de club met ongeveer twintig leden en de opbouw- naar de huidige vereniging met 94 leden. In de loop der jaren werd er alles aan gedaan om het bridgespel te stimuleren, vooral door het geven van beginnerslessen bij Heineken. Bij een uitstekend diner werd er veel gedanst onder begeleiding van een prima band, 'De Amico's' met als zangeres Willy Klomp (MMU)! Tijdens het diner trad ook het bridgecabaret 'Dubbelfout' op, dat de bridgers een spiegel voorhield over hun soms merkwaardige gedrag aan de bridgetafel. De Heineken Bridgeclub kan terugkijken op een geslaagd jubileumfeest. Namens de Bridgeclub, Heike Schmidt De concentratie was groot tijdens het middagprogramma De leden von de Heineken Bridgeclub Zoeterwoude

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 11