van Tnknop h r@ i Afscheid A.J.G.M. Rijnbeek, receptie 20 april Per 1 augustus 2001 zal Toon gebruikma ken van een vertrek- regeling. Om deze re den neemt hij vrijdag 20 april afscheid van Heineken Zoeterwoude. Toon trad 1 januari 1975 in dienst als heftruckchauffeur en werd na een jaar chauffeur interne besteldienst. Na enige tijd verhuisde Toon naar het Ontvangst gebouw om daar gedurende tien jaar als tap per/kelner en chauffeur werkzaam te zijn. Sinds anderhalf jaar werkt Toon als medewerker Office Management, wat hij met veel plezier doet. Door zijn hobby's, schilderen, boot en kleinkind, zal Toon zich zeker niet vervelen. De afscheidsreceptie vindt 20 april plaats in De Hooiberg, waar u vanaf 16.30 uur van harte welkom bent om Toon de hand te schudden. Afscheid K.R.J. Jansen, receptie 27 april Na 3 6 dienstjaren neemt Karei Jansen, I procestechnoloog Bedrijfstechnologische Dienst Zoeterwoude, afscheid van Heineken. Karei is op 1 mei 1965 in dienst getreden als afdelingschef in oplei ding. Na twee jaar ruilde hij deze functie in voor het avontuur in het buitenland. Hij werd hoofd Technologische Dienst bij Fabbrica Birra Cervisia in Genua, Italië en vervolgens pro ductieleider in Macomer op het eiland Sardinië. Eind 1974 kwam Karei weer terug naar Nederland, alwaar hij werd benoemd tot procestechnicus bij de Heineken Brouwerijen in Rotterdam. In de aanloop naar de opening van de brouwerij in Zoeterwoude werd Karei overgeplaatst naar de Bedrijfstechnologische Dienst in de functie van technoloog. Sindsdien heeft Karei zich als procestechnoloog met name beziggehouden met reiniging en desinfectie, water en afvalwater en milieu. Per 1 mei neemt Karei afscheid van Heineken. De afscheidsreceptie vindt plaats op vrijdag 27 april vanaf 16.30 uur in De Hooiberg te Zoeterwoude. Afscheid B. Bakker, receptie 17 mei Ben Bakker neemt na een dienstverband van ruim 26 jaar 17 mei afscheid van Heineken om te gaan genieten van de TOP/VUT. Ben is op 1 april 1975 in dienst getreden als groepsleider Verpakken in Den Bosch en daar na doorgegroeid naar de functie van wachtchef. De laatste vijf jaar heeft hij met veel liefde en plezier gewerkt als lekenrappor teur bij de Bossche Arbodienst. Ben hoopt met u het glas te heffen op 17 mei om 15-30 uur in de Cambrinuskelder in Den Bosch. Voor Inkoop staat de reorganisatie 'Mensen Maken Heineken' nog vers in het geheugen. Inkoop was het laatste organisatiedeel binnen deze reorganisatie. Het doorvoeren van de daarbijbehorende fijnstructuren is dan ook pas begin 1999 van start gegaan. Vanaf die tijd is er veel gebeurd binnen Inkoop met duidelijke kwalitatieve en financiële resultaten. Juist deze resultaten hebben bijgedragen aan het feit dat Inkoop bij de lopende reorganisatie goed op de plaat komt te staan. Inkoop zal naast Productie, DCS en Integrale planning tot de Supply organisatie gaan behoren. Inkoop Distributieve Diensten Rollend Materieel (IDR) Om tot een professionele Inkoopafdeling te ko men voor de komende jaren, heeft IDR zichzelf vanaf het begin vele vragen gesteld. Twee van deze vragen zijn; Voor welke organisatiedelen kan IDR wat betekenen? Al snel bleek dat dat er heel veel zijn. Niet alleen verricht IDR inmiddels vele inkoopactiviteiten voor de verschillende organisatiedelen van Productie en DCS, maar tevens voor de ver schillende organisatiedelen van de Horeca orga nisatie en MMU. Omdat het hier veelal gaat om dezelfde leveranciers en dienstverleners, kan het nodige inkoopvoordeel worden behaald. Waar moet IDR aan voldoen om een lang durige samenwerking met de betreffende organisatiedelen te waarborgen? Om aan deze vraag te kunnen voldoen zijn vele concrete doelstellingen vastgesteld. Bedoelde doelstellingen moesten niet alleen de kwaliteit en service binnen de bedrijfskolom verbeteren, maar zeker ook financieel voordeel bieden. Een en ander is vervolgens verwerkt in een beleids- en operationeel plan, waarna de uitvoering van deze plannen van start kon gaan. Gesteld mag worden dat deze plannen inmiddels het nodige voordeel voor Heineken heeft opgeleverd, maar er zit zeker nog meer in het vat. Juist voor IDR is een goede samenwerking met de medewerkers van de betreffende organisatie delen van groot belang. Alleen op prijs inkopen zou uiteindelijk leiden tot duurkoop. Om de acti viteiten binnen de operationele afdelingen niet te verstoren maar juist beter te laten verlopen staat de kwaliteit en service voorop. Ik zal binnenkort gaan gebruikmaken van de mooie TOP/VUT-regeling van Heineken. Tijdens de receptie op 12 april aanstaande in De Hooiberg te Zoeterwoude, zal ik het uitdagende stokje overgeven aan mijn opvolger, Paul van der Aart. Wil Bastiaan, manager IDR De vertrekkende en komende IDR-Manager: Boven Wil Bostioon en onder Paul van der Aort

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 22