'Leven in dc bnek over vnnrm.alia Hrin? ken-pand in Rotterdam Miriam Kolenbrander, stagiaire Interne Communicatie Archieffoto 1986 Het boek 'Leven in de Brouwerij' van Peter Bulthuis (ISBN: 90-7108266-0) is in alle Rot terdamse boekwinkels te ver krijgen. Overzichtsfoto Heineken-terrein jaren 50 In 1966 is het pand uitgeroepen tot rijks monument. Interieur Ook is er in het boek een hoofdstuk gewijd aan het pand en het interieur van het kantoor. De foto's in dit hoofdstuk geven een beeld van het interieur dat door de restauratie weer is terug gebracht in de stijl van toen. Wat vooral opvalt aan het interieur zijn de geglazuurde wandte- gels in blauw, geel, zwart en rood. Voor dit hoofdstuk heeft Heineken-medewerkster Silvia Romijn van Heineken Brouwerijen Schielanden gegevens geleverd. "Ik heb er zelf met veel ple zier aan meegewerkt en ik vind het boek er prachtig en goed verzorgd uitzien", aldus Silvia, die jarenlang in het pand heeft gewerkt. Huidig pand Het gebouw, ook wel het Heineken-huis ge noemd, doet nu dienst als een verzamel gebouw waarin verschillende instanties en firma's hun intrek hebben genomen. In het gebouw zijn de Thuiszorg Rotter dam, vormgevingsbureaus, computer bedrijven en Stadsherstel Rotterdam aanwezig. Deze laatste gaf zelf de opdracht tot restauratie van het pand. 'Leven in de Brouwerij', niet te verwarren met het tweewekelijkse nieuwsblad van Brouwerij Zoeterwoude, is de titel van het onlangs verschenen boek van Peter Bulthuis. Het gaat over het voormalige kantoor van de Heineken Brouwerij in Rotterdam Crooswijk. Het beschrijft de historie van de brouwerij en de relatie tussen architect Willem Kromhout en Heineken. De foto's van het pand geven een schitterend beeld van het Heineken-kantoor aan de Crooswijksesingel. Aanleiding voor het schrijven van dit boek is de opknapbeurt die de voormalige Heineken Brouwerij heeft ondergaan. Het boek geeft een beschrijving van de architect en zijn samenwer king met Heineken. Architect Willem Kromhout was een ontwerper van verschillende werken in verschillende plaatsen in het land waaronder ook Rotterdam. De samenwerking tussen Heineken en Kromhout dateert van 1922. De architect werd toen gevraagd om de brouwerij, die in 1873 door andere architecten gebouwd was, te moderniseren en uit te breiden. Het kantoorgebouw aan de Crooswijksesingel werd in 1932 door Kromhout ontworpen. Humor Het pand wordt, net als alle andere panden van Kromhout, gekenmerkt door een zekere mate van humor die de architect erin verwerk te. De brouwerij, met daaraan gekoppeld het brouwerijkantoor, torende hoog boven de hui zenmassa's uit. Daarmee was het vrolijk ogen de gebouw gezichtsbepalend en droeg het bij aan de identiteit van de volkswijk Crooswijk. Interieur van het kantoor na restauratie Naast het boek is er een internetsite (www.heinekenhuis.nl) gemaakt met informatie over het pand, de archi tect en de gebruikers.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 18