Nurobeif Rockza* Heineken en muziek zijn al jaren onlosmakelijk met elkaar verbonden. Daarom wordt 19 maart, in samenwerking met Mojo Concerts, een nieuwe muziektempel geopend met de naam Heineken Music Hall. Dit gebouw, waarin de akoestiek een centrale rol speelt en popconcerten, musicals, toneel- en theaterproducties gaan plaatsvinden, is uniek in Nederland. Op dit moment wordt er naast de ArenA in Amsterdam de laatste hand ge legd aan de bouw. Met de komst van de Heineken Music Hall krijgt Nederland er een accommodatie van formaat bij. Vooral in het segment van 2.000 tot 6.000 bezoekers is er geen geschikte locatie die dit aantal bezoekers kan herbergen. De Black Box, zoals de grote zaal van de Heineken Music Hall ook wel wordt genoemd, beschikt over 5.500 staanplaatsen of 3.500 zitplaatsen. Tevens is de locatie, gelegen in de nieuwe üitgaansdriehoek van Amsterdam, zeer goed te bereiken met zo wel het openbaar vervoer als met de auto. De Hall, omringd door restaurants, cafés en me- gastores, ligt naast de grootste bioscoop van Nederland. Akoestiek De beste akoestiek van Nederland. Dat belooft nogal wat! Omdat de akoestiek in de Heineken Music Hall een centrale rol speelt, hebben ex perts er alles aan gedaan om een optimaal ge luid te realiseren. De afwerking is erop geba seerd dat het elektronisch voortgebrachte ge luid voor meer dan 80% door de wanden wordt geabsorbeerd. Dat geldt ook voor de lage to nen, zodat er geen basdreunen blijven rond hangen. Met het verplaatsbare podium en de verrijdbare tribune kan de zaal worden aange past aan elke wenselijke activiteit met daarbij behorende sfeer. Postbank Lounge en Planet Internetstage De Postbank Lounge is een kleinere zaal en biedt plaats aan 600 mensen. Het publiek kan zich, in deze geheel paarse ruimte, voor aan vang van een concert of tijdens een afterparty, verheugen op of nagenieten van een specta culair optreden. Net als de overige etages beschikt ook ceze" etage over een bar, eigen toiletten en garderobevoorzieningen. Bijzonder zijn de twaalf meter hoge videoprojectiescher men waarop een permanent videokunstwerk wordt getoond. Ook is het er mogelijk tv-, radio- en internetopnames te maken, i De Planet Internetstage bevindt zich achterin de foyer. Hier komt een internetcafé met 25 internetstations, waarop iedereen vrij kan sur fen. In de toekomst Is het wellicht mogelijk voor optredens te chatten met aanwezige band leden of artiesten. Het doel was het creëren van een Number One Rockzaal, en deze heeft Amsterdam met de Heineken Music Hall zeker gekregen. Op pagina 12 en 13 ziet u meer foto's van de. Hall. Ipplusic Ha inUari 2001 De persconferentie werd druk bezocht

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 9