Heineken-PASpoort GEFLITST Bij de voorbereidingen op een buitenlandse reis wordt aan alles gedacht. Zo ook aan een creditcard waarmee in nagenoeg alle landen niet alleen betaald, maar ook geld kan worden opgenomen. Tijdens mijn reis in Mexico, de staten California, Nevada en Arizona moest ik mij legitimeren toen ik bij het vertrek uit het hotel in Laughlin met mijn creditcard betaalde. Ter plekke kwam ik tot de ontdekking dat ik mijn paspoort niet bij me had, omdat dit om veiligheidsredenen net jes opgeborgen lag bij familie in huis. Daar begonnen de problemen! Mijn Amerikaanse reisgenote gaat in discussie, maar geen pardon "passport please!" In vertwijfeling ga ik op zoek naar mijn rijbewijs, misschien lukt dit wel. Dan ziet de receptionist dat ik in het bezit ben van een Heineken-pas en zie hier de kracht van dit pasje dat niet alleen de toegang binnen de Heineken-vestigingen mogelijk maakt, maar ook (in dit geval) als legitimatie werd geaccepteerd bij het betalen van hotelrekeningen met een creditcard! Daarna maakten we de toeristische treinreis langs de kust vanuit Los Angeles naar San Francisco. Wat cash is wenselijk want de bodem van de portemonnee was duidelijk zichtbaar en er werd even een bezoek gebracht aan de Bank of America. Even uit de muur was wegens onder houd van de 'flappentap' niet mogelijk. Dan maar achterin de rij voor de balie gaan staan. Met de creditcard 'no problem', maar ook hier ont breekt het paspoort ter legitimatie en wat in het hotel in Laughlin mogelijk was, moet ook hier kunnen. "Heineken from the Netherlands, delicious beer!" en met een lach wordt wederom het Heineken-pasje als legitimatie geaccepteerd. Als het niet tot tweemaal toe een beetje mazzel geweest is, ja dan zal toch gezegd mogen worden dat niet alleen Heineken bier wereldomvattend bekendheid geniet, maar ook het Heineken- personeelspasje. Het opent niet alleen de deuren in de Heineken-vesti gingen, maar ook in Amerika! Chris Rongen, oud-medewerker Brouwerij De Ridder Maastricht (ROWOR) Ook deze maand ontving de redactie een aantal origi nele foto's, ingezonden door (oud-) collega's, gemaakt op de meest verre plaatsen. Tijdens zijn vakantie in Florida kwam Erik van Dliijn (onderhoudsgroep E, Verpakken te Zoeterwoude) op weg naar Key West deze truck tegen. Een drank die bij 32°C wel erg welkom was geweest. Eric Weiten (technological controller bij Thai Asia Pacific Brewery) zag deze auto in Bangkok te koop staan. De prijs stond vermeld op een Heineken doos. Premium Quality 79,000.- Baht only! Eric vroeg zich terecht af of het hierbij om de auto of om het bier ging! Deze foto is opgestuurd door Lex Ronteltap (technical manager bij Asia Pacific Breweries te Singapore). Zijn vrouw maakte deze foto tijdens haar verblijf in Hanoi (Vietnam), waar zij aan de kade van het Ho Tay-meer deze bijzondere boot zag liggen.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 20