Horeca krijgt eigen krat bestellingen of het ophalen van grote partijen lege glazen extra gemakkelijk. Heineken speelt met het Dienkrat in op de be hoefte van de consument aan variatie. En op het verlangen naar 'fun' in de horeca. Daarmee sluit het nieuwe Heineken Dienkrat goed aan bij andere recente fun-variaties die de horeca al kent, zoals eigen biertaps (de Heineken Held) en de pitcher (uitschenkkan) 'Heineken XXL' (wat staat voor Heineken Extra Extra Lekker). Deze naast oude vertrouwde elementen als 'een meter bier'. Voor de consument onder streept de introductie van het Heineken Dienkrat het feit dat Heineken een krachtig en vooral innovatief merk is. Willem Kruize, PUM-medewerker bij Brouwerij Den Bosch, is al twintig jaar werkzaam bij Heineken. Naast zijn fulltime baan besteedt Willem elke minuut van zijn vrije tijd aan de slangenkwekerij die hij samen met zijn buurman runt. Een nadere uitleg over het hoe en waarom van de bijzondere hobby van deze Heineken-medewerker. De eerste vier jaar van zijn loopbaan was Willem als 'slanger' in de weer met tientallen meters bierslang. De slangen vervoeren het bier tussen een tank en een bierfilter via een versnijbok Was dit soms het begin van Willem's slangenfascinatie? "Als je me vier jaar geleden had verteld dat ik me met slangen zou gaan bezighouden, dan had ik je niet geloofd", vertelt Willem lachend over het ontstaan van zijn hobby. Zijn interesse voor slangen heeft dus niets te maken met zijn vroegere baan als slanger. Ook had hij als klein jongetje geen bij zondere passie voor deze reptielen. "Deze hob by is door puur toeval ontstaan", legt Willem Mijn buurman Alex was altijd druk bezig zijn slangen en naarmate ik vaker bij hem e vloer kwam, begonnen slangen me meer te boeien." f' - jéÈMr Inmiddels is deze interesse uitgegroeid tot een professionele winkel/slangenkwekèrij (De glas-, terrarium- en slangenspecialist), waarvan de officiële opening plaatsvond op 4 november vorig jaar. Natuurlijk waren enkele Heineken- collega's hierbij aanwezig. Naderhand hebben Willem Kruize medewerkers van de Technische Dienst de slangenkwekerij bezocht en hebben zij Willem en Alex heel toepasselijk een stuk bierslang aangeboden. Na een rondleiding van twee uur met uitgebreide uitleg van Willem en Alex was iedereen volledig op de hoogte van het wel en wee rondom slangen. Willem en Alex kweken alleen zogenoemde Rattenslangen. Deze niet giftige slangen zijn zeer geschikt voor 'beginners'. Het voedsel van de rattenslang bestaat uit kleine ratten en mui zen. Willem en Alex kweken de slangen zelf, mede doordat ze geen voorstanders zijn van het importeren van slangen. "Door slangen te kwe ken, worden er minder wilde slangen uit de natuur gehaald", legt Willem uit. "De vraag naar slangen is groot. Van de twaalfhonderd jonge slangen die we vorig jaar hebben gekweekt zijn er nog maar vierhonderd over. Sommige slangen houden we zelf voor de kweek." Het ontstaan van prachtige combina ties is volgens Willem een van de leukste as pecten van het kweken. Voordat iemand een slang koopt, zorgt Willem er wel voor dat die persoon goed weet waar hij aan begint. Uitleg en advies zijn een vast onderdeel van de ser vice. Mocht achteraf blijken dat het verzorgen van de slang niet lukt, dan kan deze altijd worden teruggebracht. Het gaat tenslotte om het welzijn van de slang! Nieuwsgierig geworden? Neem dan contact op met Willem Kruize in Den Bosch. Sophie van Wel "Mag ik een kratje van u?" Deze vraag is sinds begin van dit jaar ook in horecabedrijven te ho ren! Vaak tot verbazing van meeluisterende cafébezoekers. Een krat in een horecazaak? Het raadsel wordt al snel opgelost. Eind vorig jaar hebben alle ondernemers van een Heineken-horecazaak van hun vertegenwoordi ger als eindejaarsgeschenk een zogenoemd Heineken Dienkrat gekregen. Dit krat, dat eruitziet als een iets kleinere ver sie van het gewone Heineken-krat, kan echter worden gebruikt als dienblad voor tien getapte glazen bier. Vandaar de naam 'Dienkrat'. Uiteraard kan het bedienend personeel het krat ook gebruiken om lege glazen op te halen. Fun Horecaondernemers die meer dienkratten wil len, kunnen deze bestellen via hun vertegen woordiger. De kratten, die een draagbeugel heb ben en twee handvatten aan de zijkanten, zijn ook stapelbaar. Dat maakt het dragen van grote Theo Lek, Marketing Heineken Nederland

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 25