Qp de goede uit Modern kering Sociaal Belet Samen op weg Hf i ■li ■|ji llèi p-fvcn jeuwi de ruimde mmn De afgelopen maanden hebben de deelnemers van de zes studiegroepen en sponsor- groepen intensief de zes thema's bestudeerd en besproken. Op 11 december leverde el ke studiegroep haar rapport in. Op 18 december tijdens de tweede werkconferentie in het Nijkerkse 'Hart van Holland' hebben de studiegroepen hun bevindingen en adviezen gepresenteerd. Na de presenta ties van de studiegroepen zijn de rapporten aan Heineken en de vakbonden overhandigd, die deze afzonderlijk gaan bestuderen. sen voor eventuele toekomstige projecten over de gehanteerde aanpak op te halen. Vanaf half februari zullen er binnen Heineken op zoveel mogelijk plaatsen presentaties over het project en de adviezen worden gehouden. Het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen van Heineken-medewerkers, het tweejaarlijkse per soneelsfeest, de jaarlijkse zeildag op de Kagerplassen, het activeren van sportactivitei ten in Heineken-clubverband en tot en met 1999 de Niet Actieven Tocht (NAT-dag), een jaarlijks uitstapje voor oud-medewerkers. Dit is slechts een greep uit de vele activiteiten die elk jaar worden georganiseerd door de Personeels vereniging Heineken Zoeterwoude (PHZ). Leo Slappendel (voorzitter), Jan van der Slik (secre taris) en Arie van Dijk (algemene zaken) vormen hiervan de 'harde kern'. Zij organiseren respec tievelijk 22, 21 en 10 jaar alle activiteiten om trent de personeelsvereniging. Sinds 1998 wor den zij hierbij ondersteund door Heike Schmidt (penningmeester), het 'jonkie' wat betreft het aantal bestuursjaren. Jan, Arie en Leo stoppen in de loop van 2001 met hun werkzaamheden voor de personeelsvereniging. Reden genoeg om Leo Slappendel hierover aan het woord te laten. "We hebben dit werk met ongelooflijk veel ple zier gedaan. Het was elke keer weer een uitda ging, voor welk feest dan ook, iets fantastisch neer te zetten. Dit werk was voor ons reuze in teressant, omdat je allerlei dingen moest orga niseren, die niets te maken hadden met je da gelijkse werk. Je had vele externe contacten en maakte gebruik van veel vrijwilligers uit de Heineken-familie. Andere kant van de medaille is dat het veel tijd kost. Voor een personeels feest waren wij al ruim een jaar vooraf bezig fis!® W&Ps met de voorbereidingen. Daarnaast neemt het aantal activiteiten af. De NAT-dag wordt al niet meer door ons georganiseerd en ook het perso neelsfeest zal niet meer op dezelfde wijze plaatsvinden. In plaats van een gezamenlijk feest voor alle Heineken-medewerkers van Zoeterwoude en een aantal gewestelijke Heineken Brouwerijen, is het de bedoeling dat in de toekomst per (sub)unit en/of werkmaat schappij een feest zal worden georganiseerd. Verder zagen wij in de loop der jaren Sint Nicolaas maar niet ouder worden, terwijl wij als drietal grijzer, kaler en dikker werden. We von den dat er wel wat jeugdig elan kon worden ge bruikt, aangezien het voor ons toch steeds meer routine aan het worden was. Het jeugdig elan hebben wij dan ook gevonden in Sylvia Best. Zij is in één woord een kanjer en zal sa men met Heike Schmidt, die de wens heeft nog een aantal jaren door te gaan als PHZ-ster, en alle anderen die zich al jaren inspannen voor de 'ouwe' sint, ervoor zorgen dat het Sint Nicolaasfeest een hoogtepunt voor de Heineken-kinderen blijft. De NAT-dag is wat Zoeterwoude betreft vanaf dit jaar overgedragen aan Rein Hellendoorn. Rein coördineerde reeds een aantal activiteiten voor de oud-medewer kers en het was uiteindelijk logisch dat ook het organiseren van de NAT-dag een onderdeel werd van zijn werk, hoewel het ons aan het hart ging dat wij als bestuur hiermee moesten stop- Heike Schmidt en Sylvia Best hadden voor ons 22 december een afscheidsparty van Sint Nicolaas georganiseerd, inclusief boerenkool, een leuke video van sint 2000 en leuke ca deaus, waaronder een fotoboek en een uitver grote foto van sint 2000. Dat was echt 'toppie', vooral ook omdat een groot deel van de crew aanwezig was. Vanaf onze kant danken wij allen, die, in wat voor vorm dan ook, hebben bijgedra gen aan het welslagen van een feest of een ac tiviteit. Zonder deze bijdrage hadden wij het nooit gered en wij kunnen dan ook alleen maar hopen dat onze opvolgers gebruik kunnen blijven maken van de vele vrijwilligers uit de Heineken- familie. Als dat gebeurt weten wij zeker dat on ze opvolgers net zo succesvol zullen zijn." Wie Leo, Jan en Arie gaan opvolgen is nog niet bekend. De komende tijd wordt overlegd in hoeverre het nodig is dat er een nieuw PHZ-hestuur wordt benoemd. Sophie van Wel fel If V.l.n.r: Jan van der Slik, Heike Schmidt, Leo Slappendel en Arie van Dijk Inmiddels hebben alle actieve medewerkers van Heineken Nederlands Beheer de krant van Modernisering Sociaal Beleid ontvangen. Deze is naar aanleiding van de rapporten van de zes studiegroepen verschenen. Hierin staat een samenvatting van de conclusies en aanbeve lingen van de zes studiegroepen. Het belangrijkste gevoel dat alle aanwezigen meegenomen hebben van de werkconferentie van 18 december is: "Als we de weg die we nu samen zijn ingeslagen, op deze manier voort zetten, zijn we op de goede weg!" In januari en februari zal er een evaluatie door de studie groepen plaatsvinden. Dit om waardevolle les- Het project Modernisering Sociaal Beleid: Samen op weg ging 27 september 2000 van start. Het is een traject waarin Heineken en de vakorganisa ties samen de mogelijkheden voor een nieuw Sociaal Beleid verkennen. Een Sociaal Beleid dat tegemoetkomt aan de huidige eisen en wensen van zowel werkgever als werknemer en waarvoor gezamenlijk een goede eerste stap is gezet!

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 15