De thuiswerker GEACHTE CONSUMENTEN SERVICE Het is nu ongeveer een jaar geleden dat tijdens een afdelings vergadering werd gemeld dat HTS een pilot Telewerken wilde star ten. Mij werd gevraagd of ik daar belangstelling voor had. Nu had ik al veel langer het idee dat ik het werk dat ik doe (vertaalwerk) voor een deel best thuis kan doen, dus lang hoefde ik daarover niet na te denken. Het antwoord was 'ja'. Vorig jaar op 1 oktober ben ik ermee begonnen. Drie dagen per week thuis, en de meeste tijd op zolder. Voorlopig, tijdens de pilot, met mijn ei gen pc plus modem en in het begin met één telefoonlijn. Al snel bleek dat ik toch eigenlijk niet buiten een faxapparaat kon. Nog niet alles wordt na melijk tegenwoordig in elektronische vorm aangeleverd. Via via kon ik een afgedankte fax op de kop tikken. Met een klein mankement weliswaar, maar het apparaat werkte. ISDN Die ene telefoonlijn die overal dienst voor deed, bleek al snel te krap. Privé-gesprekken, datacommunicatie en de zakelijke gesprekken, alles moest erdoorheen worden geperst. Hier bracht een bezoekje aan de lo kale Primafoonwinkel uitkomst. "U bent hard toe aan een ISDN-aanslui- ting", zo werd mij verzekerd. Op dit moment mag ik me de trotse bezitter noemen van genoemde aan sluiting met Quattrovox digitaal-analoog-converter en maar liefst vier te lefoonlijnen. Dat werkt perfect. De fax staat nu dag en nacht stand-by en als het telefoontoestel links van mij rinkelt, dan weet ik dat Dominique, de werkverdeelster van onze afdeling, mij wil spreken. Mail Het heen en weer sturen van te vertalen en vertaalde teksten gebeurt nu nog steeds via e-mail. Ook dat werkt, na wat aanloopproblemen, goed. Ik beschik nu over drie e-mailadressen, zodat ik altijd bereikbaar ben, ook Rien Verschuren als een van de providers het laat afweten (dat gebeurt). In de toekomst zal de e-mailverbinding worden vervangen door de Remote-versie van Lotus Notes, zodat ik vanaf mijn werkplek thuis in mijn mailbox op kan toor kan kijken. Voordelen Het is de bedoeling dat er binnenkort een evaluatie plaatsvindt van de pilot. Als de uitkomst daarvan gunstig is, wordt deze manier van werken voor mij definitief: drie dagen thuis, twee dagen op kantoor. De voorde len zijn legio: minder reistijd, minder files, geconcentreerder werken en, als meer mensen dit doen, besparing van werkplekken. Bovendien is het waar wat ze zeggen: deze manier van werken is minder vermoeiend en de productie gaat nog omhoog ook. Wat mij betreft ideaal dus, al kan ik me indenken dat sommigen drie dagen afzondering op zolder misschien niet zo zien zitten. Rien Verschuren Dagelijks ontvangen Rose, Bart, Anja en Nel van Bureau Consumentenservice in Zoeter- woude stapels brieven met vragen, ideeën en opmerkingen van onze consumenten. Voor de rubriek 'Geachte Consumentenservice' zoe ken zij in samenwerking met de redactie van Vers van 't Vat de leukste inzending(en) voor publicatie uit. De Consumentenservice ontving de volgende brief betreffende Ridder Maltezer bier: Wij zijn zeer grote liefhebbers van uw Ridder Maltezer bier. De prachtige volronde moutsmaak, de juiste bitterheid, de prettige afdronk en de ple zierige nddronk (de volgende dag geen pijn in het hoofd) zorgen ervoor dat we uw bier zo graag nut tigen, of moet ik zeggen nuttigden. Tot ongeveer een jaar geleden konden wij via onze leverancier in Nijmegen, 'De Bierwereld' gevestigd aan de Molenweg, met zekere regelmaat kratjes Ridder Maltezer op de kop tikken. Deze leverancier had een 'mannetje' in het Limburgse dat hem weer het product kon leveren. Doordat de zaak van eige naar is gewisseld, is het voor deze nieuwe eigenaar helaas niet meer mogelijk om aan Maltezer te komen. We hebben op verschillende plaatsen bij ons in de regio geïnformeerd, maar velen kennen Ridder Maltezer niet eens, laat staan dat ze het zouden kunnen leveren. Mogelijk is de productie van Ridder Maltezer door de fusie van Brouwerij De Ridder met Heineken gestopt. Dat zou dan ver klaren waarom het niet meer, of slechts moeilijk, verkrijgbaar is. Echter, in Alkmaar, bij het Biermuseum, Proeflokaal 'De Boom' kunnen we nog van een heerlijk getapt Maltezertje genieten, kennelijk wordt het dus nog geproduceerd. Maar aangezien we niet dagelijks, zelfs niet wekelijks in Alkmaar komen, zouden we graag in de gelegen heid worden gesteld kratjes van dit overheerlijke gerstenat te kunnen kopen in onze eigen regio. Wij zijn van mening dat een mooi, ambachtelijk Nederlands bier absoluut niet van de bottellijn zou mogen verdwijnen. De Consumentenservice moest de briefschrijver helaas teleurstellen. Ridder Maltezer bier is niet te koop in de omgeving van Nijmegen. Dit is niet om dat Heineken de productie heeft overgenomen, zoals de schrijver vermoedde, maar omdat er slechts een beperkt aantal hectoliters van dit bier wordt gebrou wen. Hierdoor is het niet mogelijk heel Nederland van Ridder Maltezer bier te voorzien, en heeft men de beslissing genomen dat dit bier alleen in Maastricht verkrijgbaar is. Helaas!

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 11