Computer U kent het vast wel: u krijgt van een collega via mail een bestand opgestuurd dat u niet kunt openen omdat u niet over de juiste software beschikt. Dat verandert binnenkort. Want de projectgroep Standaard Werkplek, een halfjaar geleden opgericht door de in formatiemanagers van Heineken in Nederland, start binnenkort met de invoering van een standaard werkplek met standaard software. In 2001 krijgen alle Nederlandse werk maatschappijen de beschikking over een werkplek met dezelfde software. Met onder meer als gevolg dat u straks op iedere werkplek binnen Heineken kunt inloggen! Tot nog toe was het bestaan van de project groep voor veel mensen onbekend. De globale inrichting van de nieuwe werkplek staat inmid dels op papier. Deze wordt voorzien van Windows 2000, Office 2000 (met Word, PowerPoint, Excel), Notes Release 5, maar ook van hulpprogramma's als Acrobat Reader enzo voort. De projectgroep, waarin alle Nederlandse werkmaatschappijen zijn vertegenwoordigd, start deze maand met de bouw van een testmodel. Zodra dat goed loopt, wordt de standaard werk plek vanaf begin 2001 gefaseerd ingevoerd. Niet alleen zijn er dan geen problemen meer met het onderling uitwisselen van bestanden, ook een aanvraag voor al elders in gebruik zijn de software verloopt sneller. Vooral als deze software al in gebruik is bij een andere werk maatschappij. U beschikt dan over een uiterst De leden van de projectgroep zijn: Fons Postma HTS, (projectleider) Ben Dieben, HTS Patricia van Marie, Corporate Dietwin Betlem, Corporate Aad Kobessen, Heineken Export Group Rob van Esch, Vrumona Duncan de Waal, Heineken Nederlands Beheer John Leune, Heineken Nederland Jannes van der Wal, Heineken Nederland Robert Vuijk, namens de informatie managers Ben Stolze, namens Corporate Purchasing Staand v.l.n.r.: Aad Kobessen, Ben Stolze, Dietwin Betlem, Patricio van Marie, John Leune, Rob von Esch, Robert Vuijk en Fons Postma. Zittend v.l.n.r.: Jonnes van der Wal, Duncan de Waol en Ben Dieben. moderne werkplek, die een aantal jaren mee gaat. Bovendien kan iedere medewerker die toegang heeft tot het Heineken-netwerk, straks op elke Heineken-vestiging in Nederland ge bruikmaken van een daar aanwezige werkplek om werkzaamheden te verrichten. Notebook- gebruikers kunnen bovendien hun notebook op elke vestiging binnen Nederland aansluiten en zo werken alsof ze op hun eigen vestiging zijn. Er is uiteraard ook een keerzijde: bestaande ap paratuur gaat (voor een deel) verdwijnen. Zelf programma's installeren wordt moeilijker en de meeste medewerkers moeten straks weer een pc-cursus volgen om de nieuwe softwarewerk- plek optimaal te kunnen gebruiken. Het kan ook gebeuren dat u te horen krijgt dat iets 'geen prioriteit' heeft, omdat dat geval wordt geregeld in de nieuwe standaard werkplek. Verder zal het plaatsen van de nieuwe stan daard werkplek voor wat ongemak zorgen, dat we uiteraard tot het minimum proberen te be perken. Zoals u zult begrijpen, kunnen we niet iedereen op hetzelfde moment voorzien van de nieuwe werkplek. In het begin kunnen er dus problemen optreden, doordat de ene collega al wel de nieuwe programma's gebruikt en de andere collega nog niet. Rond de herfst van 2001 moet de klus zijn ge klaard en hebben alle werkmaatschappijen een standaard werkplek met standaard software. Heeft u naar aanleiding van dit artikel vragen en/of op- of aanmerkingen, mail deze dan naar Standaardwerkplek@heineken.nl namens de projectgroep Standaard Werkplek, Patricia van Marle

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 16