Jaar zoeterwoude De 25-jarige Brouwerij Heineken Zoeterwoude kan terugkijken op een zeer geslaagd verjaardagsfeest. Daarvoor waren 3300 inwoners van Zoeterwoude Rijndijk en Zoeterwoude Dorp uitgenodigd. Op 8 en 9 september werden zij onthaald in een tot feestzaal omgetoverde hal van de afdeling Verpakken. Tientallen vrijwilligers van Productie, het Ontvangstgebouw en het Kantoor, aangevuld met een groep horeca- studenten, stonden garant voor een ontvangst waar nog lang over zal worden nage sproken. verjaan Cees Duivenvoorden geeft uitleg Opvallende verschijning tij dens de drie bijeenkomsten, was de rijzige Amerikaanse blueszanger 'Cleanhead' Phil Speat. Ondersteund door een soepel blues en boogie- woogie spelende pianist, zet te hij met zijn nummers een gezellige sfeer neer. Hij ein digde zijn optreden steevast met het nummer 'Bye, bye'. Dat maakte het voor Nico Nusmeier (zie ook zijn column over 25 jaar Zoeterwoude, red.) makkelijk om het podium op te komen en zijn slotwoord uit te spreken. Hij dankte iedereen voor de komst en voor het gezellige samenzijn en be sloot met een "tot over 25 jaar". Phil Speot Else, Petra, Margreet en Willeke van Hospitality Support zorgden voor het verwerken van de vele honderden aanmeldingen voor het feest. Een enor me klus (Heineken-petje af!). Aan de uitnodiging zat een antwoordkaart waarop kon worden aangege ven of men voorkeur had voor de zaterdagochtend of zaterdagmiddag. Aan de hand daarvan werden de twee ontvangsten voor za terdag 9 september volge boekt. Degenen die zich op tijd hadden aangemeld en nu overbleven, kregen een brief met de vraag of ze be langstelling hadden voor de Sweetwood Dixie Stompers extra ingeplande vrijdag- avondontvangst. Hoewel het aantal gezinsleden dat mee kon moest worden beperkt, was het aantal aanmelders opnieuw groot. Kortom ook de derde ontvangst zat al snel vol. De mensen die we niet konden inboeken, is een brief gestuurd met daarin het aanbod om op een ander moment voor een gra tis rondleiding naar de brouwerij te komen. zieningen, van biervoorraad tot de welkomstmuziek van de lokale drumfanfare De Rijntamboers. En dan komt het moment dat alles gereed is en je staat te wachten tot de gasten arriveren. Wat dat betreft is het allemaal nog erg vergelijkbaar met een verjaardag bij je thuis (het gevoel van 'alles is klaar' en 'waar blijven ze nou?'), ledereen kan zich dan ook waarschijnlijk wel een voorstelling maken van wat er door ons heenging, toen we de eerste volle zaal met gasten binnen hadden. Het haalt het echter niet bij watje daadwerkelijk voelt als lid van de '25 Crew', zo kunnen wij u verzekeren. Het geeft je een enorme stoot nieuwe energie. Jaco Bakker coördineerde het parkeren van auto's en fietsen op P2. Hij kwam vrijdagavond met een 'big smile' de feestzaal binnen: "Je had het daarnet moeten zien, een file van dertig fietsers of meer bij het stoplicht op het kruis punt. Dat is uniek!" Het en thousiasme van onze gas ten was eveneens erg groot, zo bleek al meteen uit de reacties. Er waren zelfs mensen die verjaars cadeaus hadden meege nomen. Geweldig! Rondleiding gewaardeerd ledereen vond het fantastisch om op het verjaar dagsfeest van Heineken Zoeterwoude te zijn. En vooral ook om een kijkje in de keuken te nemen. Daarvoor had een van ondergetekenden (lees: Henk) een speciale route door de diverse afdelin gen van de Brouwerij uitgestippeld. Na het wel komstwoord van Nico Nusmeier en het nuttigen van de koffie met verjaardagsgebak, gingen alle gasten op rondleiding. Deze werd muzikaal opgeluisterd door de plaatselijke 'Sweetwood Dixie Stompers' onder leiding van Gerrit Verhagen. Tijdens de rondleiding konden de gasten bij stand jes vragen stellen aan medewerkers over hun werk. Al doende konden antwoorden voor de verjaardags prijsvraag worden verzameld. Uit de juist ingevulde formulieren worden 25 winnaars getrokken. Hun namen worden in de Zoeterwoudse pers bekend gemaakt. Terug in de zaal hoefde uiteraard niemand van de dorst om te komen en konden diverse eetstandjes worden aangedaan. Het was logischerwijs duidelijk merkbaar dat veel mensen elkaar kenden. Er zaten zelfs hele 'straten' bij elkaar. Een enkel dansje werd gewaagd, maar er werd vooral lekker veel bijge- kletst, zoals dat hoort op een verjaardag. Erg suc cesvol was de gratis polaroidfoto met bijpassend Heineken-hoesje met opdruk '25 jaar Heineken Zoeterwoude'. "Wat kost dat mevrouw?" "Ze zijn gratis meneer." "Serieus?" "Jazeker!" En daar was weer een feestelijke flits. Nico, daar houden wij je aan! Henk Arens en Peter Everts leden Jubileumcommissie 25 jaar Zoeterwoude Waar blijven ze? Als commissielid probeer je je tijdens alle voorbe reidingen continu een voorstelling te maken van hoe het allemaal zal uitpakken. Alles moet op tijd gereed zijn. Van zaalaankleding tot veiligheidsvoor Nico Nusmeier

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 13