Op zondag 9 en zaterdag 15 juli vond in Baario, Noord Limburg, het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) plaats. Brand bier was hoofdsponsor van deze grootste en oudste Cultuurhistorische gebeurtenis in Limburg. sprake is van zo'n 60 verschillende onderdelen 2001 te mogen organiseren. Voor het eerst waarop prijzen zijn te behalen. Zo wordt er on- werd er tijdens het OLS een grote schuttersex- der andere gekeken naar de uniformen van ko- positie georganiseerd. In de speciale expo-tent ning, koningin, generaals, officieren et cetera, werd door velen de tentoonstelling over het maar ook of iedereen goed in het gelid loopt en schutterswezen bezocht. Gedurende deze twee of er sprake is van een samenhangend geheel. dagen is het spektakel door enthousiaste fans Aan het einde van de middag begon het be- van het schutterswezen continu gevolgd. Zowel langrijkste onderdeel van het OLS, het korps- in de feesttent als in de biertent was het met schieten. Hier streden 163 schutterijen uit name na afloop van het korpsschieten nog tot Nederlands en Belgisch Limburg om D'n Urn. in de late uurtjes gezellig! Een prachtig beeldje gemaakt door kunstenaar Teun Roosenberg dat voor het eerst in 1991 Het OLS 2000 was in alle opzichten een zeer werd uitgereikt. Vlak voor zonsondergang waren geslaagd schuttersfeest, een feest er nog 28 schutterijen over die op 15 juli ver- met het bier waar Limburg trots op is! der streden. Na een spannende strijd won de schutterij Sint Oda Boshoven D'n Um! Deze Cuna Stiel schutterij uit Weert valt de eer te beurt het OLS Sponsoring Brand Ondanks het slechte weer kwamen bijna 50.000 bezoekers de verrichtingen van de vele schutterijen gadeslaan. De organiserende schutterij van Sint Antonius en Sint Petrus uit Baario had met hulp van 1.500 vrijwilligers er alles aan gedaan om er een grandioos feest van te maken. Na de plechtige ceremoniële opening, het openingsgebed door pastoor E.G.G.M. Mutsaerts, het uitbrengen van een heildronk en het lossen van de openingsscho- ten door onder anderen de gouverneurs van Nederlands en Belgisch Limburg, startte er een optocht van fraai in historische kledij gestoken schutterijen, veelal voorafgegaan door zoge noemde 'bielemannen' en marketentsters. Deze ruim drie uur durende optocht is voor de schutterijen een serieuze wedstrijd waarbij er

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 18