Down Under Over twee weken brandt de Olympische vlam down under. Sydney, hoofdstad van het Australische gewest New South Wales, is dan het strijdtoneel van de Olympische Zomerspelen. Onze Nederlandse delegatie zal zich er snel thuis voelen, want Heineken is ook deze keer present met het Holland Heineken House. Dit typisch stukje Nederland op buitenlandse bodem zal opnieuw de ontmoetingsplaats zijn voor sporters, vrienden, familie en de pers. Heineken 'kleurt' voor de gelegen heid oranje om gezamenlijk de overwin ningen van onze spelers te vieren. Het Holland Heineken House wordt gestatio neerd bij het National Maritime Museum in Darling Harbour, Sydney. Deze toplocatie is zeer goed te bereiken voor zowel de atleten als de supporters. Het stukje Nederland op Australische bodem omvat een grote dubbeldekker tent van 2300m2, een aangeklede pier en de replica van het VOC-schip Batavia. Er zullen elke dag vele gasten aanwezig zijn om op unieke wijze de sportieve successen van de atleten te vieren. Tijdens de Spelen worden er tal van activiteiten in het Heineken Holland House gehouden. Zo zijn er alle officiële handelingen van het NOC*NSF, zoals de huldigingen van de medail lewinnaars. Ook is er een balie waar het reis bureau ATP, het Nederlandse Consulaat en het Holland Heineken House informatie verschaf fen. Overigens is die info ook verkrijgbaar via het internetadres www.sport.nl, een dagelijkse nieuwsbrief, een informatiewand (in samenwer king met de Telegraaf) en knipsels uit de regio nale Nederlandse kranten. Daarnaast zorgt het ANP voor nieuwsvoorziening. Bezoekers krijgen elke dag via een internationale tv-uitzending, de hele dag informatie over de sportieve ont wikkelingen van vooral de Nederlandse atleten. Tevens vindt de dagelijkse Olympische samen vatting van de NOS 's morgens plaats in het Holland Heineken House. Speciaal voor de me dia is er een perskamer ingericht, voorzien van een groot aantal telefoon- en faxaansluitingen (waaronder een aantal ISDN-lijnen). Er is een ruimte voor persconferenties en het houden van interviews. Holland Heineken House, de naam zegt het al, krijgt weer een typisch Nederlands karakter. Het kent een Neder lands decor, lekkere maaltijden, optredens van Nederlandse artiesten (als Blpf en Gordon) en muzikale activiteiten van een Nederlandse DJ. Namens Heineken zijn on der anderen Michael Amiabel, Meint van Kuiken en Anja Pieroen in het huis aanwe zig. Het Holland Heineken House is dage lijks geopend van 10.00 tot 04.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Marguerite de Ruijter Illustraties: PR Succesvol begin Begin jaren negentig werd door NOC*NSF en Heineken het idee verwezenlijkt om tijdens de eerstvolgende Olympische Spelen in Barcelona (1992) een ontmoetingsplaats voor sporters, vrienden, familie en pers te creëren. Dit eenvoudige idee groeide tijdens de Spelen in Barcelona uit tot een groot suc ces. Het Holland Heineken House was bin nen de kortste keren bekend als een klein stukje Nederland in Spanje. Logischerwijs kreeg het een vervolg tijdens de Spelen in Atlanta, 1996. Ook in Nagano, de Winter spelen van 1998, was het Holland Heineken House present. Hier werden de vele succes sen van de Nederlandse schaatsers op ge paste wijze gevierd. Het stond hier bekend als de M-wave.

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 17