Tijdens onze eerste gezinsvakantie in Frankrijk, schreeuwden mijn kinderen (6 en 7 jaar) bij iedere reclame-uiting van Heineken: "Papa, hier is je werk ook!" (Zo kom je natuurlijk niet los van de arbeid) Bij het eerste bezoek aan een stadje (Orange) in de Provence, moesten wij natuurlijk eerst even een terrasje pakken bij een Heineken- zaak. Het beviel ons echter zo dat na be taling direct de siësta begon en wij twee en een halfuur rondliepen in een uitgestorven stad. Ikzelf zit hier met de duim omhoog ge flankeerd door mijn dochters. Bart Hagevoort (interieurarchitect Brand) Begin juli verbleven wij in een vakantiepark in Weert. In het park mogen geen auto's. Op een dag wilden wij het vakantiehuisje binnengaan, maar er lag iets vreemds voor de deur. Drie kleine beestjes. Onze reactie was: "Oh babymuizen, nee babyrat- ten, nee dat zijn het ook niet.Uiteindelijk waren we van mening dat het jonge hondjes moesten zijn, want voor een rat of muis waren ze toch te groot. We tilden ze op en legden ze in een bakje met een handdoekje en gingen lopend richting parkeer plaats/receptie. Daar wisten ze ook niet zeker wat het waren en de dierenarts werd gebeld. We kon den gelijk komen, dus met de auto naar de dieren artspraktijk in Weert. Daar hoorden we al snel dat het geen muizen, ratten, katten of honden waren, maar kleine eekhoorntjes. Ze werden snel onder een warme lamp gelegd en de dokter belde de Stichting Eekhoorn in Utrecht. In Weert bleken twee vrijwilligers van de stichting te wonen en die hebben de diertjes gelijk opgehaald. Wij weer terug naar ons vakantiehuisje. Na de koffie wilden we de hond uitlaten en wat lag er op de stoep...een baby-eek- hoorn, ditmaal maar eentje. Nog eens goed rond gekeken, maar er waren er echt niet meer. Toen maar weer dezelfde procedure gevolgd. Ook deze eekhoorn zou door de vrijwilligers van de stichting worden opgehaald. De andere drie waren inmiddels al bijna in Utrecht. Effe uitpuffen. Na een vermoeiende busreis (duur ze ven uur) naar Surabaya een 'mi- noom' (fris) bestellen. Ik kon uit een aantal plaatselijk bekende merken kiezen, onder meer 7-Up en Pepsi. Proefrit met een 'betjak' in Malioboro (Yogyakarta). "Zo zie je maar, Pepsi is een wereld merk!" Ingezonden door J.S. Koosman (Rayon A Ploeg C Bunnik, afdeling Siroophal) Vakantieverhaal van Wil Korbee (EFI- Secretariaat HTS Zoeterwoude) De echtgenoot van Marga Deckers-Van Nierop (HTS/Research Development Zoeterwoude) Nico Deckers (CSA Zoeterwoude), stuurde deze foto's van zijn vrouw op, gemaakt in Oostenrijk. Op de ene foto probeert Marga overeind te blijven op de Pasterzegletsjer en op de andere foto kan ze het niet laten naar beneden te glijden in de sneeuw langs de kant van de Grossglocknerstrasse. Onderwateropname van een 'bijna' Heineken-reclame in de Rode Zee bij Sharm el Sheikh van Th. W. Maandag te Drachten.

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 16