5 Brand, met het ontwerpen van speciale Brand- blikken. In dat kader merkte hij op dat we nu zo ver zijn dat kunstenaars zelf reclame gaan ma ken. Ook Joep van Lieshout heeft zijn eigen vi sie op zijn samenwerking met een merk als Brand: "Kunst en leven staan heel dicht bij el kaar. Toch zit kunst nog steeds een beetje in een verdomhoekje. 95% van de mensen zegt in kunst niets te zien; een veelgehoorde opmer king in dit verband is 'dat kan mijn zoontje ook'. Dat is logisch, omdat een kunstenaar zijn eigen emotie in zijn werk tot uiting brengt en die is moeilijk aan anderen uit te leggen. Daarom is het goed dat een brouwerij als Brand laat zien dat kunst, net als een biertje, bij het dagelijks leven hoort. En dat reclame en kunst elkaar niet hoeven te bijten. Kunst komt zo dichter bij de mensen, zonder dat het meteen een Anton Pieck-achtig geheel wordt. Dat kan ik alleen maar toejuichen." En was het Joeps eerste kennismaking met het Limburgs gerstenat? Hij moet lachen: "Qua sa menwerking wel. Maar qua merk niet. Nee, echt niet. Ook voor die tijd dronken wij al Brand bij ons in het atelier. Het is gewoon een heer lijk, verfrissend bier. Ik ga dan ook zeker met Brand een gesprek aan voor mijn volgende pro ject: momenteel bouwen wij op het industrie terrein Noord-West in Rotterdam, naast vlieg veld Zestienhoven, een groot Atelier Van Lieshout-ville. Dat moet een soort vrijstaat wor den voor kunstenaars en andere belangstellen den met mobilhomes, die we gaan verhuren, een café en een restaurant. En ook daarvoor ga ik een bar ontwerpen. Het moet een soort openluchtmuseum worden met de verschillende ontwerpen van Atelier Van Lieshout. Ook uit de eerdere jaren. Dus als Brand ooit over tien jaar van deze bar af wil, weet ik nog wel een leuk plekje." Marguerite de Ruijter Joep van Lieshout (1963) is een van de vooraan staande hedendaagse kunstenaars. Hij maakt sinds 1988 in de kunstwereld furore met zijn sculp turen als gebruiksvoorwerpen. Zijn grote doorbraak kwam toen architect Rem Koolhaas samenwerking met hem zocht voor zijn EuraLUie (1994). Hij maak te daarvoor onder meer de bars en de sanitaire ruimten. De daaropvolgende renovatie van het Alliance Frangaisegebouw te Rotterdam (1995- 1997) was grotendeels in handen van Atelier Van Lieshout. Tussen de grootschalige projecten door werkt Joep van Lieshout aan een oeuvre van klei nere en grotere 'units' en zelfstandige bouwsels. Zijn huidige project is de bouw van het Atelier Van Lieshout-ville in Rotterdam. Databank Em Ma ployability; In het project Employability zijn we weer enkele stappen dichterbij ons doel: het op zetten van de Databank Employability! Zoals we u in het vorige nummer van Vers van 't Vat lieten weten, zijn we in april be gonnen met de eerste fase van het pro ject: het inventariseren van de gebruikers wensen en -eisen. Fase 2 stond in het te ken van het functioneel ontwerp. Gebaseerd op de resultaten van de inven tarisatie zijn met de deelnemers uit de eerste fase workshops gehouden, waarin de vertaalslag is gemaakt naar de functio naliteiten die in de database aanwezig moeten zijn. Of eenvoudiger gezegd: als dit de wensen en eisen zijn, welke 'knop pen' moeten er dan op de databank zitten om hieraan te kunnen voldoen! Uit de resultaten en de aangegeven prioriteiten van de workshops is door de projectgroep versie 1.0 van de Databank Employability vastgesteld. De eerste versie is hiervoor de grondslag. Na goedkeuring door de stuurgroep onder voorzit terschap van Mare Koster, directeur Heineken Nederlands Beheer, is het startsein gegeven voor de derde fase. In fase 3 wordt een prototype van versie 1.0 ge bouwd. In week 33 zal het prototype door een vertegenwoordiging van de deelnemers getest worden! Naast de deelnemersgroep die de voortgang kri tisch volgt, is er per P&O-afdeling een P&0- coördinator Employability benoemd. Bij het coördinatorenteam staan de borging in de orga nisatie en een straks goed beheer van de Databank Employability centraal. Een transparante interne Heineken-arbeids- markt voor alle medewerkers komt steeds dich terbij, mede dankzij de goede samenwerking en medewerking die wij als projectgroep ondervin den. Namens de projectgroep Employability, Janine van Oosten, projectmanager 0B Vacatures I Ik en mijn loopbaan I Heineken ah Werkgever I Match (Employability) I Login Welkom bij Match, de on-line vacaturebank o <s> Refr<?ih Hom» Search Favorites .Heineken Match vacatures Ik en mijn Heineken ais Match loopbaan werkgever (employability) Lokale machingzcn»

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 11