v\ -i A.H. Heineken opent iïfi /U* Er heerste op 23 juni een gespannen sfeer in de Bossche brouwerij. Mannen en vrouwen, gekleed in Middeleeuwse gewaden, liepen rusteloos in het rond. Er stond ook nog al wat te gebeuren. Middeleeuwse Spelen en hooggewaardeerd bezoek. Want de heren A.H. Heineken en A. Ruys (Raad van Bestuur) zouden namelijk aanwe zig zijn bij de opening van de nieuwe Vergistingskelder in Den Bosch en de Middeleeuwse Spelen. Waarbij teams uit de hele brouwerij streden om de hoogste eer. De opening van de Vergistingskelder, Tankblok 1 8, is de vierde fase van het vernieuwings proces, 'Brouwer 2000', in Den Bosch. In Tankblok 1 zijn eenentwintig nieuwe gisttanks geplaatst. Deze zijn uniek om hun grootte (in houd 4400 hectoliter). Tijdens de rondleiding door de nieuwbouwprojecten gaf Charles van de Splinter (projectleider) uitleg over de werking en capaciteit van de tanks. In Tankblok 8, waar zich het besturingssysteem van deze tanks bevindt, vertelde Hans Siegers met assistentie van Rien op 't Hoog (beiden medewerker Opstartteam) over de werking van dit systeem. Herman Ubbink, unitmanager Den Bosch, sprak iedereen toe over alle vernieuwingen in de brou werij, totdat het noodweer losbarstte. In de Middeleeuwen waren er nog geen weervoorspel- lers en nu, met weerberichten om het halfuur, waren we toch 'overdonderd'. Het vuurwerk dat tussen de tankblokken in gespannen was en dat door de heer Heineken als openingshandeling aangestoken moest worden, was doorweekt. Overigens kwam de regen wel ten goede aan het slagveld waar de Spelen werden gehouden. 'Regen'pauze De trotse Willem de Jonge, subunitmanager Brouwen, nam na een 'regen'pauze, de micro foon in handen. Hij wilde iedereen bedanken voor de inzet tijdens de realisatie van dit pro ject. Hij wilde geen namen noemen, maar maakte één uitzondering. Charles van de Splinter werd in het zonnetje gezet en bedankt voor zijn enorme bijdrage aan diverse projecten. Zijn uitstraling, charisma, humor en optimisme werden in het bijzonder genoemd. Zijn vrouw en dochter kregen een bloemetje en Charles kreeg een mini-vergistingstankje. Tevens onthulde Willem de twee namen van Tankblok 1 8. Tankblok 1 werd vernoemd naar oprichter Gerard Adriaan Heineken, Tankblok 8 kreeg de naam van de ontdekker van de Heineken A-gist, Dr. Elion. de beide tankblokken. Hij vond het een wonder lijke dag, waar iemand zelfs 'tank' voor dank kreeg. Niettemin feliciteerde hij iedereen met de nieuwe Vergistingskelder. Hij wenste allen een lang en gelukkig leven en natuurlijk sprak hij de hoop uit dat er nog maar veel bier gebrouwen mag worden in Den Bosch. Middeleeuwse Spelen Na dit officiële gedeelte werden de Middeleeuwse Spelen geopend. Zestien teams moesten een parcours afleggen met diverse spelen. De jury bestond uit het Fitlandteam. De kleding werd beoordeeld door het team Secretariële Ondersteuning en het geheel speel de zich uiteraard af onder de allesziende ogen van de koning (Jo Budde, Beveiliging), zijn nar (Ries van den Bogaert, Postkamer) en Merlijn de tovenaar (Wiet Holla, hoofd Arbodienst). Conny Vet

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 21