In Memoriam Jhr. O.A.E.E.L. Wittert van Hoogland Op 16 mei overleed de heer Wittert van Hoogland. Hij is bijna 24 jaar bij Heineken werkzaam geweest, waarvan 14 jaar in de leiding van de onderneming. De heer Wittert van Hoogland trad in 1947 in dienst en ving zijn werkzaamheden aan op de toenmalige afdeling Buitenland in Amsterdam. Na een inwerkperiode van anderhalfjaar volgde zijn benoeming tot directeur van de brouwerij 'les Pyramides' in Cairo. Hij heeft in die functie acht boeiende jaren beleefd; hij beschouwde deze periode als een belangrijke leerschool voor zijn latere werkzaamheden. In 1957 volgde zijn benoeming tot lid van de Raad van Bestuur van Heineken. Hij werd be last met de leiding van de buitenlandse belan gen. Daaronder vielen zowel de exportactivitei ten als de deelnemingen. In 1966 werd hij be noemd tot voorzitter van de Raad van Bestuur. Hij bekleedde deze functie tot 1971, in welk jaar hij werd opgevolgd door de heer A.H. Heineken. De heer Wittert van Hoogland werd in datzelfde jaar benoemd tot President- Commissaris van de onderneming, welke func tie hij tot aan zijn aftreden in 1981 heeft be kleed. Ook werd hij in 1971 benoemd tot voor zitter van Communauté des Brasseurs du Marché Commun, de organisatie van Europese brouwerijen. De heer Wittert van Hoogland heeft een zeer belangrijke bijdrage geleverd aan de naoorlogse groei van de Heineken-onderneming, zowel na tionaal als internationaal. Hij was persoonlijk nauw betrokken bij de fusie tussen Heineken en Amstel in 1968. Dat was ook het jaar waarin Vrumona deel ging uitma ken van de Heineken-groep. Het internationale werk heeft hem altijd zeer geboeid. Hij heeft in aanzienlijke mate bijgedragen tot de toename van de belangen van Heineken in het buiten land en, meer in het algemeen, tot de verdere internationalisering van de Heineken-groep. De heer Wittert van Hoogland heeft zijn grote werkkracht altijd geheel in dienst gesteld van Heineken. De onderneming heeft veel aan hem te danken. Raad van Bestuur, Amsterdam

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 3