Toen bij het maken van Vers van 't Vat 6 de Full Bottle Inspector (FBI) als mogelijk onderwerp werd genoemd, was deze machine in de wereld van de voedingsmiddelentechnologle al beroemd. De Heineken Full Bottle Inspector heeft zelfs van het Engelse blad 'Food Processing' een 'award' gekregen in de categorie 'Technology Development of the Year'. Presentaties op verschillende (brouwerij)conferenties en artikelen in diverse vakbladen en zelfs de 'Financial Times' (11/5/00) zorgden ervoor dat drankenfabri kanten nu met spanning wachten op de testresultaten. Als binnenkort wordt besloten om de FBI daadwerkelijk binnen Productie in te zetten, zal deze Heineken-vinding ook op de markt worden gebracht. Op die manier draagt ons concern bij aan een verdere vei ligheidsverbetering binnen de totale drankenindustrie. Heineken zet sinds jaar en dag naast vakken nis van eigen medewerkers de meest moderne technologie in om de productkwaiiteit te waar borgen. In dit geval kreeg Heineken Technical Services (HTS) in 1993 opdracht van de Raad van Bestuur een machine te ontwikkelen die, bij een verpakkingssnelheid van meer dan 40.000 flessen per uur mogelijk vreemde deeltjes in de gevulde flessen kon vinden. Projectleider is Berco Landman van Research and Development Packaging Technology (HTS). De afdeling PP&C is sponsor van het project. Uiteraard zijn los van die opdracht ook andere maatregelen getroffen, zoals een scherpe kwaliteitscontrole in de brouwerij. "We zijn begonnen met het onderzoeken van de bestaande en beschikbare inspectiemachi nes. Het bleek dat er eigenlijk geen inspectie apparaat voorhanden was dat enigszins in de buurt kwam van onze uitgangspunten. We heb ben toen in samenwerking met een Consulting Group gekeken naar alle mogelijke technie ken. De onderzoeksconclusie was dat opspo ring met behulp van videocamera's verreweg de meeste mogelijkheden had. Uiteindelijk zijn we uitgegaan van een principe dat al lang bekend is binnen de brouwerijen, namelijk het 'Whirlpool effect': als vloeistof (de wort) snel wordt rondgedraaid, bewegen

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 22