Een Amerikaanse impressie van STAR Chain Stephanie Heil is medewerkster bij Heineken USA en maakt, binnen het STAR Chain project, deel uit van het Order to Cash team en Mike Miskiewicz van het Forecast to Warehouse team. In dit artikel is Stephanie aan het woord mede namens Mike, die op dit moment in de Verenigde Staten is. André van Schuijlenburg: "Ik ervaar het pro ject als spannend, leuk, hectisch en leerzaam. Dit project is niet alleen belangrijk voor Vrumona, maar voor heel Heineken." Ruud van Lith: "Voldoening krijg ik van de goe de sfeer waarin overleg met anderen plaats vindt, het kunnen meedenken met andere teams en het ontvangen van opbouwende in breng van de Key Users." Het project heeft aangetoond dat het mogelijk is het SAP-Core systeem te implementeren in een redelijk complexe organisatie als Vrumona binnen de geplande tijd van zes maanden. Complex ook omdat SAP is ingevoerd met ze stig verschillende koppelingen naar andere sys temen, die blijven bestaan in de Vrumona-orga- nisatie. Met veel inzet en enthousiasme van een groot aantal Vrumona- en projectmedewer kers is het gelukt om dit project in een record tempo te realiseren, vóór de start van het druk ke seizoen. Irene van de Brink Change/Training/Communication-manager C Het SAP-elftai J1"' Verzorger: Vic Teunissen (aangetoonde kwaliteiten gedurende het paasweekend) Keeper: Frank de Haart (groot, doelvullend lijf) Links-Back Michael Schwinn (vangt alles op en is getraind bij de Mannschaften) Rechts-Back: Peter Koot (krijg je niet plat) Stoppers-spilJelle Zijlstra (ons geheime wapen) Rechts-Midden: Andre van Schuijlenburg (ambitieuze, harde werker) Links-Midden Gijs Bennink Bolt (zal tijdens de wedstrijd via zijn GSM in contact blijven met de trainer) Rechts voor Cees van Schaik (de aanvoerder, weet alles goed op z'n plek te zetten) Rechts-half: Irene van den Brink (om de tegenstander af te leiden) Links-Half: Ruud Overgaauw (heeft de laatste weken vrij genomen om hard te trainen) Links-voor: Rob van der Hoorn ("rimst" iedereen van het veld) Mid-voor: Eddy Kuijper (houdt de lijnen De eerste orders worden door medewerkers von Rayon D in het nieuwe SAP-systeem ingevoerd. Stephanie, hoe heeft STAR Chain jouw leven veranderd? "Ik woon nu in Amsterdam, vlakbij de oude Heineken Brouwerij. Op 21 april was ik hier alweer een maand. Het voelt langer. Elke avond verken ik al wandelend de stad. Tevens bereid ik me mentaal voor op het kopen van een fiets. Ik ben niet zo groot, dus mocht iemand weet hebben van een kleine fietsIk begin al aardig gewend te raken aan het tramverkeer in Amsterdam, misschien dat het na 'operatie fiets' zelfs mogelijk is om aan een auto te denken. Ik denk dat mijn carpool-groep dat zeer op prijs stelt. Ik waardeer het enorm dat ze mij iedere dag bren gen waar ik zijn moet. Zonder hun hulp was mijn eerste maand veel moeilijker geweest. Ik werk nog niet zo lang bij Heineken, anderhalf jaar nu. Dit project is dus een bijzonder leuke uitdaging voor mij en ik pak die kans dan ook!" Kan het projectteam je nog ergens in onder steunen? "Wat zal ik zeggen? Ik heb Nederlandse lessen no dig! Mijn pc is Nederlands en voor mijn dagelijkse portie Nederlandse les probeer ik het Browsehuis te ontcijferen. Van mijn collega's in het team moet ik elke dag één Nederlands woord leren." Wat merk je van Heineken als Nederlands bedrijf? "De geschiedenis ligt heel duidelijk hier. Veel men sen hebben een groot deel van hun leven voor Heineken gewerkt. In de Verenigde Staten wisse len werknemers vaker van werkgever. Ook maken de mensen hier een ommetje na de lunch. Ik doe dat dan met mijn team of in ieder geval met de projectleden die in de buurt zijn. Erg verfrissend om de middag in te gaan! In ons team, 'Order to Cash', zijn we erg betrokken bij elkaar. We werden snel een eenheid. Dat kan ook bijna niet anders als je zoveel met elkaar in korte tijd meemaakt als binnen STAR Chain. Voor de parttimers in het team is dit een stuk lastiger. De parttimers hebben ook nog de verantwoordelijkheid voor hun andere baan. Ik mag me gelukkig prijzen dat ik fulltime aan dit project mag werken." Wat merk je van de cultuur binnen STAR Chain en de omgeving? "Heineken USA is een bedrijf waar je je mouwen oprolt en aan de slag gaat. Hier in Nederland moet je langs veel meer lagen om gedaan te krijgen wat je wilt realiseren. Met dat in je achterhoofd besef je dat er nog veel te doen valt voordat het project klaar is. Het is gewoon een ander perspectief. Twee Amerikanen in Amsterdam, Mike Miskiewicz en Stephanie Heil Het zal een uitdaging zijn om de planning te halen! Bij de Supply Chain pilot in Richmond Virginia (voorloper op het STAR Chain-project met een demand-point in de USA, red.) ontwierpen we in juni en gingen we in september de lucht in. We hadden een team van tien mensen, iedereen stroopte zijn of haar mouwen op en werkte erg hard van juni tot en met september. Het is te re aliseren, maar het betekende wel dat we het niet op de normale manier konden doen." Kun je ons iets vertellen over Heineken USA en jouw voormalige functie? "Er werken 260 mensen in het veld en ongeveer 50 a 60 op het hoofdkantoor. Ik werkte aan het millenniumproject. Verder was ik ook customer re lation manager en werkte ik aan customer service. We hebben 450 distributeurs waarvoor we de cu stomer service onderhouden. Ik zat tevens in het verpakken team en werkte ook, zoals ik al eerder zei, mee aan de Supply Chain pilot. Tijdens deze pilot werkte ik aan het Heineken Operational Planning System (HOPS) voor ordering en forecas ting. De andere Amerikaan die bij STAR Chain be trokken is, Mike Miskiewicz, was de projectma nager van de pilot. Hij is nog steeds betrokken bij de invoering voor andere demand-points. Er wordt gezocht naar een vervanger voor hem zodat hij per 1 juni naar Nederland kan komen samen met zijn vrouw. Op dit moment reist hij heen en weer tus sen New York en Amsterdam (air miles en jetlags aan het verzamelen). Ik heb Mike en zijn vrouw laatst mee uit eten genomen en ik was de des kundige in 'wat te doen als je naar Nederland komt'. Hij komt bij mij in de buurt wonen, dus dan heb ik mijn fiets echt nodig!" Wat heb je gedaan op Koninginnedag? "Ik was in Amsterdam en droeg zelfs een oranje jas. Koninginnenacht heb ik doorgebracht op het Heineken-plein en het was er erg gezellig! Ik heb veel Heineken-cafés bezocht en deelgenomen aan de festiviteiten. Ik was op de juiste plek die dag. Dat kan ik nu ook van mijn 'nog te doen' lijstje schrappen. Ik was er en ik heb het meegemaakt!" Susan Bamsey

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 5