Nieuwe Drank en Horecawet SAP-systeem I 22 april: Vrumona neemt nieuw in gebruik 'V De klus is geklaard. Het nieuwe SAP- Eindelijk is het zover, de nieuwe Drank- en Horecawet is op 11 april aangenomen door de Eerste Kamer. Het overleg dat met minister Borst is gevoerd door een vertegenwoordiging van de alcoholindustrie, waarin Hans Wiegel en Erik Korthals Altes de 'bier- belangen' van de drankenindustrie vertegenwoordigden, heeft overeenstemming bereikt over een herziene reclamecode. De eerste Code werd in 1990 vastgesteld en de laatste actualisering van de Code vond plaats in 1996. De herziene Code treedt op 1 juni aan staande in werking. In de nieuwe Code is nog strenger gewaarborgd dat marketing zich niet richt op jongeren onder de 18 jaar. Alcoholproducenten zenden geen reclames meer uit op de jongerenmuziekzenders. Daarnaast hebben wij afgesproken om geen jongerenactiviteiten te sponsoren en geen advertenties te plaatsen in tijdschriften die veel door jon geren worden gelezen. Verkeer en alcohol gaan niet samen. Daarom is er voortaan geen reclame meer te zien langs snelwegen en buiten de bebouwde kom. Happy hours in de horeca zijn aan beperkingen gebonden. Kort voor sluitingstijd zullen deze niet meer plaatsvinden en tijdens het Happy Hour gaan niet alleen de prijzen van bier en sterke drank omlaag, maar ook die van frisdrank. Alcoholhoudende drank wordt in ieder geval nooit aangeboden voor minder dan de helft van de normale prijs. We gaan intensiever samenwerken met de overheid op het gebied van voorlichting, onderzoek en preventie van alcoholmisbruik. Een nieuwe activiteit om misbruik tegen te gaan ging op 1 mei van start in de Heineken University. De dag was georganiseerd door de Landelijke Kamer van Verenigingen, het overkoepelend orgaan van studentenverenigingen. Besturen van studentenverenigingen uit het hele land woonden een themadag bij over het opzetten van een alcoholbeleid voor studentenverenigingen. Met behulp van work shops, gecoacht door Heineken-medewerkers, in de lijn van 'Fris op 't Werk sessies', is door de studenten een eerste aanzet gemaakt voor een op hun vereniging toegesneden beleid. In de volgende Vers van 't Vat komen wij hierop terug. Hanneke Heeres en Marguerite Ruys "Wij kunnen heel goed leven met de aanscherping van de Code. Wat wij belangrijker vinden is de bevestiging van de Minister dat het echte probleem misbruik is en niet gebruik van alcohol. Heineken is groot voorstander van de gezamenlijke initiatieven met betrekking tot onderzoek en aanpak van misbruik. Wij kun nen ons dan ook volledig vinden in de specifieke aandacht van de Minister op de gebieden van verkeer en alcohol en jeugd en alcohol. Erik Korthals Altes systeem is het afgelopen paasweekend bij Vrumona ingevoerd. Binnen zes maan den is de implementatie van SAP-Core een voldongen feit. Een grote prestatie van alle betrokkenen! Met deze implementatie is Vrumona de eerste re latief grote werkmaatschappij binnen Heineken die de volledige SAP-Core heeft ingevoerd. Het systeem gaat de werkzaamheden ondersteunen van medewerkers van Inkoop, Magazijnen, Verkoop, Distributie, Administratie en de Technische Dienst. De Business Process Owners (BPO-ers) hebben een hoofdrol in het Vrumona Implementatie Project SAP (VIPS) gespeeld. Dit zijn Vrumona-medewerkers die het verloop van het bedrijfsproces goed kennen en dit hebben vertaald in het SAP-systeem. Drie BPO-ers zijn hiervoor 100% vrijgemaakt. Bij hun BPO-werk- zaamheden werden zij ondersteund door Key Users (vertegenwoordigers van de eindgebruikers in het SAP-project). Het projectteam bestond verder uit medewerkers van VIA (Vrumona InformatiseringsAfdeling), Heineken BlS-Com- petence Center, Heineken Export (daar staat de SAP-server), KPMG en Commit. Hieronder volgen enkele uitspraken van de BPO-ers tijdens het project. Wim Onderwater: "Het leuke aan de functie van BPO-er vind ik, is het discussiëren met verschil lende medewerkers over mogelijkheden en onmo gelijkheden, alsmede het op hen overbrengen van mijn kennis. Dit met als doel de organisatie een systeem te leveren waarmee iedereen zijn werk zaamheden goed kan doen." Erik Korthals Altes Frank de Haart (manager VIA) wordt gefeliciteerd door Hans Warners (projectmanager). Hans Wiegel, voorzitter Centraal Brouwerij Kantoor Q Minister Els Borst

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 4