■k Nieuwe Heineken Heineken Nederlands Beheer en de vakbonden hebben op 5 april een principe-akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Deze loopt van 1 januari tot en met 31 december 2000. De lonen gaan structureel per 1 januari met 3,5% omhoog. Per 1 juli vindt opnieuw een verhoging plaats van 0,5%. De bodem van de vakantietoeslag (zie artikel 24, lid 1) wordt met hetzelfde percentage verhoogd als de lonen en loonschalen. Afschaffing overhevelingstoeslag Als gevolg van de afschaffing van de overheve lingstoeslag per 1 januari 2001 gaan per die zelfde datum de feitelijke lonen (inclusief de persoonlijke toeslagen en andere bijzondere loonbestanddelen), de loonschalen en de bo dem van de vakantietoeslag omhoog met 1,9% (met een maximum van 1.746,- per jaar). Uitgangspunt hierbij is, dat dit kosten- en inko mensneutraal gebeurt. Als deze afspraak niet aan dit uitgangspunt voldoet zullen partijen hierover overleg voeren. De jeugdschaal wordt aangepast in die zin dat de genoemde leeftijd en het daaraan gekoppelde salaris zullen gelden voor een één jaar jongere leeftijdsgroep. TOP/VUT en pensioen De looptijd van de TOP/VUT-regeling wordt ver lengd tot 1 januari 2005. De vakbonden wor den tijdens het periodiek overleg geïnformeerd over de verwerking van de afschaffing van de overhevelingstoeslag en de gevolgen van de ge wijzigde franchise in de pensioenregeling. Verlofsparen Op basis van de te verwachten wettelijke rege ling inzake verlofsparen wordt een onderzoek ingesteld om per 1 december 2000 binnen HNB tot een verlofspaarregeling te komen. Overwerk In de nieuwe CAO wordt een artikel opgenomen waarin gesteld wordt dat een parttimer niet verplicht kan worden meer uren te werken dan is overeengekomen volgens het parttime dienstverband. Kelderbierchauffeurs die moeten werken op ATV-dagen krijgen dit vergoed als zijnde overwerk. Kinderopvang De bestaande regeling Kinderopvang wordt aangepast. Afgesproken is dat HNB voor kin deropvang 0,3% van de CAO-loonsom ter be schikking stelt. Dit budget wordt gebruikt voor de opvang van kinderen (tot en met 12 jaar) van zowel vrouwelijke als mannelijke werk nemers. Nadere invulling vindt plaats in overleg met de Centrale Ondernemingsraad. Ook moet er een reglement komen, waarin wordt geregeld dat er een kostendeling plaatsvindt als de part ner van de betrokken werknemer bij een orga nisatie werkt die ook een regeling Kinderopvang kent. De kinderopvang bestaat uit crèche- opvang, buitenschoolse opvang en gastouder- opvang. Marguerite de Ruijter Vakantiedagen Ook het aantal vakantiedagen wordt gewijzigd. In de nieuwe CAO wordt onderstaande tabel opgenomen. Werknemers van 58 en 59 jaar krijgen daarnaast per kwartaal een dag bijzonder verlof. Leeftijd t/m 39 40 t/m 44 45 t/m 49 50 t/m 54 55 en ouder Dienstjaren 0 t/m 9 10 t/m 14 15 t/m 19 20 t/m 24 25 of meer Vakantiedagen 26 27 28 29 31 iwi

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 3