Om het gezegde 'een goede buur is beter dan een verre vriend' te onderschrijven vond maandagavond 17 april in de Hooiberg in Zoeterwoude een bijeenkomst voor omwonenden plaats. Heineken Zoeterwoude nodigt eens in de zoveel tijd zijn buren uit om bij te praten. 22 Een ëoede buur... Deze maandagavond werden de buren ontvangen door Stéphanie Koenders, (woord voerster voor Heineken Nederland), Nico Nusmeier, (unitmanager van de brouwerij in Zoeterwoude), Jaco Bakker, (milieudeskundige van Heineken) en Hanneke Heeres (manager Public Affairs van Heineken Nederland). Voorafgaand aan deze avond was aan alle omwonenden gevraagd eventuele opmerkin gen en vragen alvast in te sturen. Op deze manier konden de medewerkers van Heineken ervoor zorgen dat de juiste onderwerpen ter sprake kwamen. Na de ontvangst met koffie, gaf Nico Nusmeier een presentatie waarin de meeste vragen al werden beantwoord. Zo kon Nico vertellen dat de geuroverlast, ver oorzaakt door de wortketels, aan het eind van dit jaar tot het verleden zou behoren. Dan is er op iedere wortketel een condensor ge plaatst die de geuruitstoot bijna geheel voor komt. De geuroverlast die door de afvalwater zuiveringsinstallatie wordt veroorzaakt kost wat meer moeite. Er loopt echter een intensief onderzoek en de brouwerij heeft goede hoop ook deze overlast dit jaar nog te kunnen uitbannen. Nico vertelde verder dat de brouwerij welis waar het voornemen heeft de productie op te voeren om aan de grotere exportvraag te kun nen voldoen, maar daarbij niet meer energie zal gebruiken dan nu het geval is. Dit voorne men is gebaseerd op het feit dat de productie in de afgelopen tien jaar met 30 - 35% ge stegen is, maar het energieverbruik is gelijk gebleven en het waterverbruik is zelfs ge daald. Door het voortdurend investeren in mo derne technologie is dit mogelijk gebleken. Na de presentatie werden de gasten getrak teerd op een film die nog eens liet zien waar om Heineken verkozen is tot Merk van de Eeuw en de heer Heineken tot reclamemaker van de eeuw. Na de film was er tijd voor de gasten om vragen te stellen. De meeste vragen hadden te maken met de verkeerssituatie en de plan nen van de gemeente om een bedrijventerrein aan te leggen naast Heineken. Er waren echter ook andere vragen zoals, "mag je gebruik maken van de Weipoortse Vliet op het Heineken-terrein?" Het antwoord op die vraag is dat het iedereen vrij is in een bootje of per schaats gebruik te maken van de (bevroren) vliet op het Heineken-terrein. Men moet er echter wel rekening mee houden dat men om veiligheidsredenen gefilmd wordt. Nadat alle vragen naar tevredenheid waren beantwoord, werd er nog even nagepraat en kon iedereen zich wagen aan de 'productcon frontatie'. Wilma Gertenaar

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 22