"Vanaf 1 januari 2001 worden vrijwel alle klan ten van de Unit Food van Fleineken Nederland gefactureerd in euro's. Wij proberen in één gro te 'big bang' over te gaan, waarbij alle klanten tegelijkertijd dezelfde factuurvorm kiezen. Dit betekent dat alle grote supermarktketens zoals Ahold, Laurus, TSN, Superunie etc., een factuur ontvangen waarop per regel alle colli in euro's worden afgerekend. Aangezien ons fac tureringssysteem hiertoe oorspronkelijk niet in staat was, zijn aanpassingen aan de software noodzakelijk gebleken. Tevens moeten alle fi nanciële afspraken die de Unit Thuisverbruik heeft met de klanten, worden omgerekend in euro's zodat er zo min mogelijk afrondings verschillen op facturen ont staan. Het aanpassen van het softwaresysteem OEF en de daaraan gekoppelde syste men en programma's is nu in volle gang. Information Services heeft een aantal mensen die werken aan de euro en die er voor zorgen dat wij op tijd aan de wensen van onze klanten kunnen voldoen! Op 1 januari 2001 zal de 'handel' met de euro te maken krijgen, maar de consument merkt hier eigenlijk nog niets van. Pas op 1 januari 2002 zal de consument zijn vertrouwde kratje bier met euro's kunnen betalen. Tot die tijd merken alleen de inkopers, administraties en bedrijfsleiders van de supermarkten iets van de euro. Hoogstwaarschijnlijk zal de consument in 2001 ook al met europrijzen naast de guldensprijzen te maken krijgen, als de supermarkten 'dubbe le prijzing' gaan hanteren om te wennen aan de overgang naar de euro." Ronald den Elzen Hoofd P&C Unit Food

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 13