Winnaars Heinekenprijzen bekend De drie Dr Pepper-prijswinnaars samen met de heer Boelen (licentiegever Dr Pepper) en Hans Essandi (brandmanager Dr Pepper) biofilm-dynamica bij de biologische behandeling van afvalwater en voor het mobiliseren van de internationale wetenschapswereld ten aanzien van het onderzoek naar en het beperken van waterverontreiniging.' De Heinekenprijzen worden elke twee jaar tij dens een bijzondere zitting van de Akademie uit gereikt. Dit jaar vindt deze plaats op vrijdag 29 september 2000 in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Wilt u meer weten over de Heinekenprijzen, surf dan naar de website van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen: http://www.kwaw.nl/heinekenprizes. Esther Boot Op maandag 18 april heeft 'De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen de winnaars van de Heinekenprijzen bekendgemaakt. Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Kunst 2000 (Fl. 100.000) Winnaar: Guido Geelen 'Voor zijn onorthodoxe wijze waarop hij de toepassing van het traditionele materiaal klei een vernieuwende impuls heeft gegeven.' De tweede on-pack-promotie van Dr Pepper in 1999 gaf de Dr Pepper-drinkers de kans mee te doen aan de wedstrijd 'Try your wildest ideas with Dr Pepper'. De consument werd uitgenodigd te beschrijven wat voor wilde ideeën hij of zij altijd al eens wilde uitproberen. Wil je koelkasten aan Eskimo's verkopen, of met je stuiterbal het hoog ste gebouw van New York beklimmen om te kij ken wat er gebeurt als je 'm laat stuiteren? Hoe gekker, hoe beter. Tijdens de prijsuitreiking op 1 maart jongstleden zijn er drie prijzen uitgereikt voor de volgende ideeën: Van de hoogste trap ter wereld (11.774 tre den) de Dr Pepper lightning ball naar beneden gooien. In de Bronx (New York) een rapnummer voor Dr Pepper verzinnen. Polsstokhoogspringen bij de Taj Mahal in India. De winnaars kregen een reischeque ter waarde van 5000,- Saskia van der Haar, Dr. H.P. Heinekenprijs voor de Biochemie en Biofysica 2000 ($150.000) Winnaar: Dr. James E. Rothman (Sloan-Kettering Institute, New York, USA) 'Voor de opheldering van het mechanisme van de intracellulaire membraanfusie.' Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Geneeskunde 2000 ($150.000) Winnaar: Professor Eric R. Kandel (Howard Hughes Medical Institute, Columbia University, New York, USA) 'Voor zijn baanbrekend onderzoek aan de mole culaire mechanismen die ten grondslag liggen aan leerprocessen en het geheugen.' Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Historische Wetenschap 2000 ($150.000) Winnaar: Professor Jan de Vries (Department of History, University of California, Berkeley, USA) 'Voor zijn baanbrekend onderzoek naar de ontwikkeling van de Europese economie in de periode 1500-1800.' Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Milieuwetenschappen 2000 ($150.000) Winnaar: Professor Poul Harremoës (Technische Universiteit van Denemarken, Lyngby, Denemarken) 'Voor zijn bijdragen aan de theorie van de

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 7