"Als leidinggevende moet je het goede voorbeeld geven" Koos en zijn mootjes komen, maar ik hoop er binnenkort wel meer tijd voor vrij te kunnen maken. Wat de DCS- medewerkers gemeenschappelijk hebben, is dat ze gemotiveerde mensen zijn, hard wer ken en het Heinekenhart op de goede plaats hebben zitten. Dat bleek me onlangs ook bij een dag die voor de chauffeurs en hun part ners was georganiseerd. Hoewel die chauffeurs niet bij Heineken in dienst zijn, is hun betrokkenheid heel groot. Zij zijn ook de vertegenwoordigers van Heineken bij de klant, waar ze onze producten afleveren. En verder is DCS een afdeling die volop in beweging is. In een vorige Vers van 't Vat is er al uitgebreid geschreven over het Warehouse Management System en het Roll- Wat is DCS voor unit? "Distribution Customer Service is verdeeld over de vestigingen Zoeterwoude en Den Bosch. DCS is verantwoordelijk voor de logis tiek van de producten vanaf de verpakkings- lijn, voor de magazijnfunctie en voor het transport naar de klant toe. Een andere poot is Customer Support Control: die heeft da gelijks contact met de klant en verzorgt de or ders en ritplanning. Bij elkaar telt DCS onge veer driehonderd medewerkers, van wie er ve len in vijf-ploegendienst werken. Dat maakt het organisatorisch ook lastig hen allemaal te leren kennen. Tot nu toe heb ik er helaas nog te weinig tijd voor gehad vaak 'op de vloer' te Hoe ziet een gemiddelde werkweek er uit? "De eerste maand heb ik met name samen met het Management Team tijd besteed aan het vaststellen van wat we de komende jaren gaan doen. Er waren heel veel projecten en we moesten vaststellen waar de prioriteit ligt. Het heeft natuurlijk ook best tijd gekost te begrijpen wat hier allemaal speelt. En verder zit ik nog middenin beoordelingsgesprekken vanuit mijn vorige functie als Gewestelijk Unitmanager. Nu ziet mijn agenda er ongeveer als volgt uit: ik geef leiding aan de MT-vergaderingen, houd Koos Tromp is 44. Een man die vriendelijk, enthousiast en positief overkomt. Hij vindt zijn nieuwe functie een uitdaging. "Na acht jaar in de financiële hoek en acht jaar bij commercie, is dit absoluut de nummer één functie van functies die ik zou willen hebben. DCS is een leuke club, waar hard gewerkt wordt." on-roll-off project bijvoorbeeld. Het zijn maar twee van de projecten die er spelen. Binnen de afdeling werken de taakteams al redelijk zelfstandig. Vorig jaar zijn er opleidingsfunc tionarissen aangesteld om opleidingen te or ganiseren 'on the job', dus op de eigen werk plek en om een aanspreekpunt te zijn voor de mensen. Employability is belangrijk. Ik denk dat het goed is dat mensen niet hun hele le ven dezelfde functie hebben."

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 4