DE BEELDVORMERS .I, 1immitÊÊÊÊ Van oudsher is de Vos een eigenzinnige en vrijzinnige persoonlijkheid die meestal alleen daar opduikt waar hij zijn voordeel ziet. Een ontmoeting met de Vos is dus niet vanzelfsprekend maar wel altijd de moeite waard. Tijd om eens wat dieper in te gaan op de achtergrond en gewoontes van de Vos. We worden daarbij geholpen door Voskenners Ginny Nijman, Alexander Koch en Nor bert Kout. i n icwp.fifSta/tl6SJ rirfxt. - -xj^ÊÊÊ Het sterrenbeeld Vos aan de noordelijke hemel Waar komt de Vos vandaan? "De Vos vindt zijn oorsprong bij stadsbrouwe- rij De Ridder in Maastricht. Daar werd hij voor het eerst gesignaleerd. Het is een doordrink baar amberkleurig bier dat een steeds grotere populariteit ontwikkelt. De Vos onderscheidt zich van zijn soortgenoten doordat hij met zijn sterke en intrigerende persoonlijkheid voort durend in staat blijkt de aandacht van de bier drinker die een eerste ontmoeting aandurft, vast te houden." Hoe heeft de Vos zich sindsdien ontwikkeld? "De markt voor doordrinkbaar speciaalbier groeit nog steeds. Vos en Palm bezetten samen ruim 90% van het grootste segment binnen deze markt, het segment van amberkleurige bieren. In 1999 waren de verkopen van Vos in thuisverbruik voor het eerst hoger dan in de horeca. De verkopen binnen thuisverbruik stegen in 1999 met 33%. De verkoop in de horeca bleef stabiel." Op welke tekenen moet je letten ais je de Vos wilt vinden? "De Vos is meestal te vinden in het gezelschap van de meer ervaren bierdrinkers ofwel bierken ners die net als de Vos behoorlijk eigenzinnig zijn en niet bang zijn om eens wat anders te pakken." Wat kunnen we nog van de Vos verwachten? in april zorgt de Vos voor flinke commotie in de horeca door middel van een 'paid-sampling actie'. Tijdens deze actie kunnen consumenten een proefglaasje Vos bestellen tegen betaling van een gulden. Dit glaasje is net groot genoeg om ervoor te zorgen dat menig bierdrinker een vervolgbestelling zal plaatsen. Daarmee wordt de Vos-omzet voor de horecaondernemer flink Alexander Koch, Ginny Nijman en Norbert Kout

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 18