Spirituele jaren "Dit is een terugblik van een krasse kras op de jaren zestig en zeventig. Die tijd was Amsterdam (Mokum) het Magisch Centrum van de wereld. Een bruisende tijd vol veranderingen met de bezetting van het Maagdenhuis, de no zems, Rolling Stones-fans contra Beatles-aan hangers: kortom héél véél leven in de brouwe rij, zeker ook bij Heineken. De Amsterdamse brouwerij was in Nederland het eerste bedrijf dat in die tijd kunst bijna letterlijk op straat ex poseerde in een etalage in de Ferdinand Bolstraat/ Quellijnstraat. Dit startte in 1965 en eindigde in 1992, toen het doek viel voor de Amsterdamse Heineken brouwerij en dus ook voor de galerij. In die periode hebben we heel wat kunst tentoongesteld. De tijdgeest van de jaren zestig/zeventig werd ook opgepakt door de jongeren binnen Heineken, onder wie on dergetekende. In het wat saaie en in hoofdzaak uit technische verhalen bestaande personeels orgaan Vers van 't Vat wilden de jongeren een Ad Sinkeldam, Amsterdam Ad Sinkeldam "50 JAAR Vers van 't Vat.Dat is een felici tatie waard. Het betekent dat iemand in 1950 het belang van een goede interne communicatie heeft onderkend. Dat is bijzonder. Anno 2000 speelt Vers van 't Vat nog steeds een grote rol. Het vooruitstrevende en innovatieve karakter van onze onderneming wordt weer eens duide lijk onderstreepteen halve eeuw geleden en gecontinueerd in het heden. Francis Tjaarda, Secretaris Raad van Bestuur, voormalig redactiecommissielid en voorzitter van de redactiecommissie. ik antwoordde: "Ik eet een kip." U begrijpt dat hij dacht dat ik niet goed bij mijn hoofd was, maar wijzend op Piet achter zijn tekentafel be greep hij de situatie al snel en verdween met de woorden "eet smakelijk." De heer C.A. Akkerman, Vleuten Voordat ik in 1987 correspondent werd, was Cor Timmers dat. Hij schreef altijd de verhalen naar aanleiding van recepties van jubilarissen en van medewerkers die met pensioen gingen. Nadat Cor Timmers overleed heb ik het corre spondentschap overgenomen. Naast het schrijven van stukjes, hield ik ook de redactie op de hoog te van gebeurtenissen die zouden gaan plaats vinden in de Bossche brouwerij en waarvan ik vond dat het leuk zou zijn als daaraan in Vers van 't Vat aandacht werd besteed. Vers van 't Vat is een volwassen blad met veel aandacht voor onze medewerkers en onze producten en het wordt door ontzettend veel (oud)-medewerkers gelezen. Proficiat met dit jubileum en ga zo door! Mirjam v.d. Linden, Heineken Den Bosch andere, eigentijdse beeldtaal en visie kwijt. Toenmalig hoofdredacteur Walter Bruggeman was de deskundige taaianimator en in (plusmi nus) 1967 was de jeugdrubriek '3-luik' een po sitief feit. De naam stond voor de drie vestigin gen Amsterdam, Rotterdam en 's-Hertogen- bosch, waar jongeren hun eigen verhalen voor deze rubriek optekenden. Satire en humor de den hun intrede in Vers van 't Vat. Ook poëten in spe gaven vertaalslag van hun gevoelens. Er kwamen interviews met onder anderen Jan Wolkers, Ramses Shaffy en Liesbeth List in te staan. En verder werd er van alles georgani seerd, van popconcerten tot en met een mode show rond de brouwketels. Met heel veel nos talgische gevoelens denk ik terug aan deze 'spirituele' tijd. 3-luik heeft zo'n vijf jaar een waardevolle functie gehad. Vers van 't Vat werd professioneler, glossy en fullcolour en de 3- luikjongeren raakten hun wilde haren kwijt en zijn nu krasse knarren/knarrinnen geworden. Deze terugblik draag ik op aan mijn (toenmali ge) schrijversmaatje Madelien van Eek die bij de afdeling Public Relations van A'Wet werk zaam was." "Er zullen weinig bedrijven in Nederland zijn die kunnen zeggen dat hun personeelsblad al een halve eeuw bestaat. En dus mag Heineken trots zijn op deze mijlpaal. Vers van 't Vat is in die vijftig jaar uitgegroeid tot een instituut, waar je niet omheen kunt. De metamorfose en frisse, nieuwe aanpak van de inhoud die vorig jaar zijn ingevoerd, hebben het blad goed ge daan. Vers van 't Vat is klaar voor de toekomst, dus: van harte en op naar de volgende vijftig!" Jan Kroese, voormalig redactiecommissielid

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 13