onsument centraal Na een periode voor corporate te hebben gewerkt, is hij sinds 1 oktober 1999 weer terug bij Heineken Nederland. Het waren drukke maanden. Sindsdien maakte hij al uiteenlopende zaken mee. Van het in ontvangst nemen van prijzen tot een recall-actie. Een gesprek met het nieuwe Hoofd Thuisverbruik van Heineken Nederland, Peter van Campen. wordt nog eens versterkt door verruiming van winkeiopeningstijden. Daarom geven wij retail ers nu koelkasten in bruikleen. De enige voor waarde is dat de koelkasten moeten worden ge vuld met producten van ons concern." Op de ROKA-stand neemt een aantal koelkas ten een prominente plaats in om de bezoe kende levensmiddelenhandelaren, de retail ers, op de hoogte te stellen van de plannen. De handel waardeert wat Heineken doet. Daarvan getuigt de Industributie Trofee die de levensmiddelenhandel Heineken kortgeleden toekende in de categorie Dranken. Een andere prijs is de ROKA Marketing Award. Een jury, bestaande uit inkoopdirecteuren, kende Heineken de eerste prijs toe in de categorie bier. Op 21 februari mocht Peter van Campen de Award in ontvangst nemen. Thuisverbruik kreeg ook te maken met een 'dieptepunt': het moeten terugroepen van de halve liters Heineken bier. "We hebben daarin veel werk moeten steken. Vertegenwoordigers hielpen op de winkelvloer om de voorraad van de schappen te halen. Dankzij de inzet van alle betrokken afdelingen binnen Heineken Nederland en een goede samen werking met de Nederlandse handel is de recall-actie goed en snel verlopen." Yvonne van Stek Peter van Campen is geboren op 27 oktober 1964 in Den Haag in een gezin met zeven kinderen. Na een studie Economie en Bedrijfskunde en een jaar studie in Londenwerkte hij als trainee voor Shell in Zuid- Afrika. In 1991 kwam hij in dienst bij Heineken op de marketingafdeling. Na Heineken Nederland werkte hij twee jaar bij Thai Asia Pacific Brewery en anderhalfjaar als Projectmanager China bij Corporate in Amsterdam. 1 oktober 1999 werd hij benoemd tot Hoofd Thuisverbruik van Heineken Nederland. Thuisverbruik Verkoop maakt, samen met Marketing, deel uit van de unit Food. Het is een grote afdeling. Thuisverbruik werkt met drie accountteams bestaande uit (national) accountmanagers en accountassistenten, twee verkoopteams met vertegenwoordigers voor Noord- en Zuid-Nederland, een Verkoopbinnendienst en de afdeling Trademarketing. "Die laatste is de ondersteunende afde ling voor de verkoopafdelingen en de accountteams. Zo heefi Trademarketing een belangrijke rol in de samenwerkingsprojecten die lopen met onze grootste klanten. Daarnaast heeft trademarketing kennis van het koopgedrag en profielen van de consumenten in het verzor gingsgebied van supermarkten. Deze kennis wordt ge bruikt in een informatiesysteem voor de vertegenwoordigers, de Heineken bierscan. Met deze bierscan kunnen de verte genwoordigers op lokaal niveau supermarkt ondernemers adviseren op het gebied van assortiment en schappresentaties. Thuisverbruik heeft in de Nederlandse biermarkt te maken met maatschappelijke ontwikkelingen als toenemend kwaliteits bewustzijn bij de consument, een hoger bestedingspatroon en vergrijzing van de bevolking. En ook met ontwikkelingen als een toenemende concentratie en internationalisatie van de inkooporganisaties (vier inkooporganisaties zijn verantwoordelijk voor circa 85% van de markt), met een prijzenslag door een groeiende concurrentiestrijd bij afnemers en toekomstige ontwikkelingen als homeshopping.

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 5