"Ook voor Verknop staat de c<ji 4 4 De afspraak voor het gesprek is op de ROKA, de tweejaarlijkse nationale vakbeurs voor de levensmiddelenhandel. Peter van Campen is alle vier dagen aanwezig op de mooie Heineken-, Amstel- en Brandstand. Daar heeft hij afspraken met belangrijke klanten. Ook geeft hij interviews aan vakbladen op levensmiddelengebied. Trots wijst hij op een koelkast, gevuld met Heineken Longnecks. De Longneck is het product dat hij een aantal jaren geleden als Brandmanager Heineken ontwikkelde en dat binnenkort wegens het succes in de horeca ook in het thuisverbruikkanaal wordt geïntro duceerd. "Maar dat is niet mijn beslissing ge weest hoor, dat is al lang voor mijn komst bij Heineken Nederland voorbereid." De introductie van de Heineken Longneck bij slijters en vele supermarkten in het hele land, is een voorbeeld van verpakkingsinnovatie. Een van de vele die nog zullen volgen. "Het wordt steeds belangrijker samen met onze afnemers de consument centraal te stellen", zegt Peter van Campen over de koers die Thuisverbruik Verkoop sinds enige tijd vaart. Het uitgangspunt is niet alleen met de handel over marges te onderhandelen, maar de consument centraal te stellen met als doelstelling de waarde van de biercate gorie te verhogen. "Alleen door in te spelen op de behoefte van de consument, kunnen we waarde toevoegen aan de biercategorie. We zijn ervan overtuigd dat het door goede samenwerking met onze afnemers en door goede innovaties mogelijk is de waarde van de biercategorie te laten groeien. Onze afne mers profiteren daar uiteindelijk ook van." Met de term innovaties bedoelt Peter van Campen niet per se nieuwe, ingewikkelde hoogstandjes op verpakkingsgebied. "Zo kan gebruikersgemak een behoefte zijn die beter ingevuld kan worden. Zeker in een tijd dat een groeiend aantal consumenten steeds minder tijd heeft en steeds meer geld te besteden heeft. Ik vind het bijvoorbeeld opvallend dat er ongekoeld bier in een supermarkt te koop is. Waarom niet, zoals ook in andere landen, gekoeld bier? Deze behoefte aan gekoeld bier Jï* "Het wordt steeds belangrijker samen met onze afnemers de consument centraal te stellen"

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 4