moge iijkkeden Interview Koos Tromp Smaakpapillen gezocht Inkoop niet sexys Heineken Brouwerij Zoeterwoude 25 jaar Vers van 't Vat 50 jaar jong zal U dan graag verder inlichten en ook de A.N.W.B. wil in deze gaarne Uw wegwijzer zijn. Misschien ook kunt ge Uw reisdoel pas bepalen als U weet op welke wijze U met vacantie zult gaan. Het is natuurlijk heel moeilijk U persoonlijk te raden, want hier spelen diverse factoren een rol: kinderen b.v. om alleen maar de belangrijkste te noemen. Nog afgezien van het feit, dat het onmogelijk is om in Uw porte- monnaie te kijken. Daarom volsta ik met het doen van enige suggestie en ik wil beginnen met de zeilers. Tot hen durf ik eigenlijk niet spreken. Die voelen zich, naast God, schipper op hun schip en als ze dit stukje al lezen dan hebben ze toch alleen maar een laatdunkend schouderophalen over voor die problemen van die landrotten. Maar als ge zelf geen boot hebt en ge zijt de edele zeilkunst een beetje machtig en U en Uw tochtgenoten kunnen zwemmen, wat let U dan om deze zomer een scheepje te huren en een week lang te zwerven over de Friese meren bijvoorbeeld? Maar wacht dan niet te lang met het reserveren van een boot. want er is nog steeds meer vraag dan aanbod. De jongeren vinden een veilig tehuis op hun tochten in de jeugdherbergen, die nu na de catastrophale oorlogsjaren vrijwel allemaal weer hun gastvrije deuren hebben opengezet. Ze zijn niet meer zoals we ze een jaar of twintig geleden hebben leren kennen: ietwat primitief, maar rustiek ingerichte oude boerderijtjes e.d. Neen. het merendeel zijn nu frisse moderne gebouwen, waar zon en frisse lucht vrij kunnen binnentreden, waar een prettig interieur een aangename sfeer wekt en een gulhartige jeugdherbergvader en -moeder voor een verantwoorde leiding borg staan. Vraag eens inlichtingen bij de Neder landse Jeugd-Herberg Centrale. Prof. Tulpstraat 46. Amsterdam-C. De ouderen vinden iets van de jeugdherbergsfeer terug in de vele kamphuizen, die ons land rijk is. Die kamp huizen zijn er in tal van soorten. Er zijn er, die nog wat primitief zijn ingericht en pas zijn ontgroeid aan de kampeerboerderij, er zijn er ook, die qua inrichting en comfort een vergelijking met een behoorlijk hotel glans rijk kunnen doorstaan. Er zijn er met slaapzalen, er ziin er ook met afzonderlijke gezinskamertjes. Er zijn er, waar de kamphuisleider als een jeugdherbergvader kans ziet om elke week opnieuw van zijn gemeleerd gezelschap een goede gemeenschap te maken, er zijn er ook. waar de gasten geheel vrij blijven in hun doen en laten. Vrijwel overal echter moeten, evenals in de jeugdherbergen, lichte corveediensten verricht worden. Al deze huizen, en trouwens ook de bungalowbedrijven cn kampeerterreinen, worden regelmatig gecontroleerd door een semi-overheidslichaam, de Nederlandse Kam- Peerraad, die er op toeziet, dat de waarborgen voor de geestelijke en lichamelijke gezondheid niets te wensen overlaten. En dan zijn er nog de vele kampeercentra, waar men vrijstaande bungalows kan huren voor grote en kleine gezinnen of woonwagens of ook tenten, al dan niet in gericht. Voor hen, die gaarne althans de illusie willen hebben roet zichzelf alleen te zijn, is zo'n bungalow op een groot kampcercentrum, waar voldoende ruimte is om elk huisje wat afzonderlijk te zetten, een ware uit komst. Bovendien kan men als men eenmaal zo'n huisje gehuurd heeft z'n vacantie zo duur of goedkoop maken als men zelf wil. Men kan in de cantine gaan eten, maar eventueel ook zelf z'n potje koken. Men is zo vrij als een vogeltje in de lucht en behoeft zich niets aan te trekken van de vastgestelde uren voor lunch of diner. Men kan zichzelf zijn. Adressen van kamphuizen en bungalowbedrijven kan men krijgen aan de kantoren van de A.N.W.B. of bij de Nederlandse Kampeerraad, Snouckaertlaan 7, Amers foort (in het laatste geval een postzegel voor antwoord bijsluiten). Een ieder, die z'n vacantie in een kamphuis of op een kampeercentrum wil doorbrengen, ongeacht of dat nu in een tent is dan wel in een bungalow, dient in het bezit te zijn van een kampkaart. Die kunnen worden aan gevraagd aan alle A.N.W.B.-kantoren. De kosten zijn (ook voor niet-leden van de A.N.W.B.!) 0.50 per jaar voor individuele kaarten en 0.75 voor gezinskaarten. Ieder lid van het gezelschap moet zo'n kaart hebben tenzij hij of zij vermeld staat op een gezinskaart, die geldig is voor het hoofd van het gezin, zijn echtgenote en de kinderen jonger dan 16 jaar. Vraag die kaarten vooral tijdig aan, want het duurt altijd een dag of veertien na de indiening van de aan vraag, voordat ge de kaart toegezonden krijgt. Trouwens bij al deze voorbereidingen is het zaak er gauw bij te zijn. Er zijn lieden, die in Januari al hun bungalow voor de zomervacantie bespreken. Als ge er dus zin in hebt, klim dan meteen in Uw pen, want anders maakt ge een goede kans om achter het net te vissen. Wij hebben deze mogelijkheden in het eerste artikel over de vacantie-mogelijkheden vermeld, juist om U de gelegenheid te geven tijdig Uw maatregelen te treffen. Volgend maal zullen we het wat uitvoeriger hebben over de mogelijkheden, die er in het kamperen met de tent liggen. En die mogelijkheden zijn vele! G. VAN DER WEYDE t 6KU'I Bungalow op een kampeercentrum in Nw. Millingen 9

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 37