personalia Interview Koos Tromp Smaakpapillen gezocht Inkoop niet sexyf Heineken Brouwerij Zoeterwoude 25 jaar Vers van 't Vat 50 jaar jong Het bier is weer best ons in Soerabaja komt daar nog bij, dat wij alles wat Heineken betreft, beschouwen als iets wat ons direct aangaat, omdat „onze brouwerij" ook de naam Heine ken draagt. Resumerend geloof ik, dat een Heineken's blad, dat het contact zal onderhouden tussen alle H.B.M.-ers, waar ze ook ter wereld verblijven, een grote toekomst tegemoet zal gaan. VAN DER EIJK. Een jubileum in de West De heer W. F. G. Mensing, onze agent voor Curagao vierde in November j.l. zijn 25-jarig jubileum, het geen wij in verband met de bijzondere plaats, welke de heer Mensing in onze buitenlandse organisatie in neemt, in woord en beeld aan de vergetelheid willen onttrekken. Zijn trouwe medewerkster, die hem op de foto het glas bier aanreikt is bij hem in dienst getreden op dezelfde dag, dat de heer Mensing de band met Heineken aanknoopte. Zij administreert de in- en uitgaande goederen van het magazijn der firma Mensing o.a. door telkens als een doos bier de opslagplaats verlaat een streepje op een stuk papier te zetten; aan het einde van de dag komt er iemand die de kunst verstaat de streepjes te tellen en zodoende worden de gegevens van de Cura- gaose in de voorraad administratie van de firma verwerkt. Wat Curagao betreft kan worden opgemerkt dat de Nederlanders aldaar tegenwoordig nog al eens de vaderlandse producten achterstellen bij die van Amerika. Maar onze resultaten op Curagao mogen, dank zij de grote plaats welke Heineken in het hart van de heer Mensing inneemt, gezien worden. Gedu rende de laatste jaren was ca. 80 van het uit Nederland geïmporteerde bier Heineken's bier. De heer Mensing is een zeer geziene persoonlijkheid op Curagao. Hij heeft een open oog voor de zakelijke en maatschappelijke belangen van het eiland, is o.a. voorzitter van de Kamer van Koophandel, en tevens een groot vriend van Nederland. Op gevaar af dat de heer Mensing ons schrijft, dat wij dan maar over de brug moeten komen, geloven wij met recht hier te kunnen zeggen, dat hij voor de Heineken's Brouwerij zijn gewicht in goud waard is. Ir. Emmens is 2 April naar Cairo vertrokken, waar hij o.m. de proefvelden zal inspecteren waar door onze bemiddeling gerst van Nederlandse oorsprong wordt verbouwd, welke bestemd is om door de Bo- monti brouwerij te worden vermout. Begin April is Ir. van Goor te Singapore aange komen, waar hij de plannen voor de uitbreiding dei- beide brouwerijen aldaar zal bespreken. De Heer van Goor zal na Singapore ook Soerabaja bezoeken. De heer D. de Bood vertrok 19 April na zijn ver lof wederom naar Singapore, om zijn functie als chef-machinist bij de A.B.C.-brouwerij te hervatten. De kelderbaas bij de Malayan Breweries, de Heer B. de Jonge, vertrok 14 April uit Singapore voor verlof naar Nederland. De Heer C. Koopman, ziederij-baas te Soerabaja, is 5 April voor verlof naar Nederland vertrokken. Half Mei zal Ir. Lens van Rijn, die zijn verlof heeft gebruikt voor een studie-reis naar Zuid-Afrika, weer in Lagos terugkeren. Drs. L. Bels, die de heer Lens van Rijn tijdens diens verlof als technisch manager van de Nigerian Brewery heeft vervangen, zal dan naar Nederland terugkeren. De Heer K. Mulder, hoofd van de administratie te Soerabaja, keert half Mei naar Nederland terug. De Heer C. W. van de Griendt uit Amsterdam heeft in Soerabaja de leiding van de administratie op zich ge nomen, totdat de opvolger van de Heer Mulder in Soerabaja zal zijn aangekomen. De Heer J. Puts, assistent-machinist te Soerabaja, thans met verlof in Nederland, zal 29 April naar Lagos vertrekken om aldaar de Heer G. P. H. van Elswijk tijdens diens verlof te gaan vervangen. De heer G. A. Ulenberg is 11 April naar Frankrijk vertrokken met de opdracht van onze Directie om aldaar korte tijd als adviseur op te treden bij een bekende Franse brouwerij. k O Nog had het laarzenvolk zijn hiel maar pas gelicht en wies het koren weer vrij uit vrijgevochten voren, of ook het bier werd minder schriel. Toen kwam de zuivering van het geld. Piet Lieftinck trok ons aan de veter, maar 't bier, het goede bier, werd beter en won weer zienderogen veld. Nu ruimen wij de droeve rest van vijf jaar zuchten onder snauwers, terwijl de vroede geest der brouwers het bier van beter bracht tot best. A. C. Overgenomen uit „De Linie" van 19 Augustus 1949 Sisi

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 35