s krijgen vorm einekeri tot kraan TRADE MARK ten van Productie, Distributie en Verkoop (de Supply Chain) krijgen. Dit zal zorgen voor lagere kosten en een hogere bezettingsgraad van onze productie- en distributiemiddelen." Andere voor delen van de nieuwe manier van organiseren zijn: inzicht in de dagelijkse verkoopcijfers en aantrek kelijk blijven als werkgever. Zoals eerder bericht, is in de workshop ook de reikwijdte van het project besproken. Omdat er nog een aantal beslissingen moet worden genomen wordt binnenkort definitief vastgesteld wat het project wel en niet behelst. Tijdsbalk Het project wordt gerealiseerd vóór het einde van 2001. In juni 2001 zal SAP eerst op kleine schaal proefdraaien. In oktober 2001 wordt het eindre sultaat opgeleverd. Als de proef goed gelukt is, gaan we dus "live" in oktober 2001. Wat gaat er de komende maanden gebeuren? Na de kick-off van het project in de eerste week van maart zullen we starten met de zogenaamde Business Process Redesign fase (BPR). Tijdens deze fase zal op hoofdlijnen een beschrijving wor den gemaakt van de bedrijfsprocessen en organi satiestructuur alsmede van de informatiesyste men die dit moeten ondersteunen. Het resultaat zal in de zomer van 2000 worden vastgelegd in een blauwdruk van de organisatie. Om dit te bereiken wordt er een team van dertig Heineken-medewerkers samengesteld dat onder andere gesprekken zal voeren met medewerkers in de organisatie die inhoudelijk expert zijn in as pecten van de keten. Zij worden daarbij onder steund door consultants. Het projectteam is ge huisvest in Zoeterwoude, bij Heineken Export in Amsterdam en in Den Bosch. Wat merkt u hiervan? Het is nog te vroeg om te kunnen zeggen welke gevolgen het project mogelijk voor u kan hebben. Wij zullen u echter stap voor stap op de hoogte houden van de ontwikkelingen, via verschillende kanalen zoals een maandelijkse publicatie in "Vers van 't Vat", een STAR CHAIN-Nieuwsbrief die gemaakt zal worden voor de drie betrokken werkmaatschappijen en uiteraard via uw eigen leidinggevende. Het management van de drie betrokken werkmaatschappijen heeft bijvoor beeld meer informatie over de workshops. Ook zij zullen u de komende tijd op de hoogte hou den. Bovendien kunt u bij de General Managers terecht voor vragen, opmerkingen en suggesties. Fred Holvast Michael Foley, Erik Korthals Altes, Mare Bolland Namens de afdeling Commercie van Heineken Nederland vertelde Theo de Rond, directeur Commercie, dat detailhan delaren en consumenten in de Nederlandse markt steeds veel eisender worden en vragen om hogere niveaus en andere soorten van serviceverlening. We moeten dus klaar zijn voor grote uit dagingen in de komende jaren. De heer Vuursteen, voorzitter Raad van Bestuur, sprak over zijn verwachtingen omtrent de nieuwe manieren van zakendoen in de toekomst. Hij onder streepte zijn overtuiging dat het project STAR CHAIN de basis zal -en moet- vormen voor nieuwe manieren van dienstverlening aan onze klanten. Er werd ook een overeenkomst bereikt over de omvang van STAR CHAIN. Wat maakt wel en wat maakt geen deel uit van het project, rekening houdend met de snelheid waarmee resultaten dienen te worden behaald. Dit kan bete kenen dat we moeilijke beslissingen zullen moeten nemen over welke aanverwante projecten wel of niet mogen doorgaan. Tijdens de workshop in januari hebben we gediscussieerd over wanneer het project voltooid dient te zijn. Op basis van deze discussie werd verder onderzoek gedaan en hebben we besloten dat er in juni 2001 een proef implementatie zal zijn, waarna de werkelijke invoering zal plaatsvinden in oktober 2001. De initiële fase is nu afgesloten. De volgende fase in STAR CHAIN is Discovery Envision die we in juli van dit jaar zullen afiluiten. Wij wensen het STAR CHAIN-team en alle stafleden die er de komende maanden bij betrokken worden, veel succes tijdens deze fase die begint met een vierdaagse kick-ojf in de eerste week van maart. We hebben alle vertrouwen dat wij de komende uitdagingen aankunnen door samen te werken in het project STAR CHAIN.

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 19