Sociaal beleid 2000 Dinsdagmiddag 18 januari was een gedenkwaardige middag in Hotel Toor in Alphen aan den Rijn. De projectgroepen van Sociaal Beleid 2000 sloten op die middag de ontwerpfase af. Bijna iedereen die aan dit omvangrijke project heef meege werkt was aanwezig om de eindconclusies van de eigen project groep te presenteren en die van anderen aan te horen. Nico Nusmeier las in zijn inleiding een aantal artikelen uit de pers voor, waaruit blijkt dat er ook landelijk een groeiend besefis van de gedachte achter Sociaal Beleid 2000, namelijk dat de maat schappij in de afgelopen jaren zo veranderd is dat het tijd wordt om na te denken over een moderne invulling van de arbeidsvoorwaarden en -verhoudingen. Als eerste stap had een kleine integratieclub zeventien ideeën uit de ontwerprapporten geselecteerd, die mogelijk voor de sociale partners interessant zijn om te bespreken. Deze ideeën werden in werkgroepen doorgenomen en zonodig toegelicht door een lid van de betreffende projectgroep. Uit de manier waarop de leden tekst en uitleg gaven, bleek hoe grondig er over de verschillende ideeën is nagedacht. Dat voorkwam echter niet dat er enkele pittige discussies ontstonden. Bij de volgende stap kreeg iedere werkgroep een aantal ideeën voorgelegd. Men kon daarbij aangeven hoe aan trekkelijk men het doorvoeren van een voorstel voor zowel de onderneming, als voor de werknemers vond. Van al dit denkwerk wordt voor de managementteams een informatieve presentatie gemaakt. Aansluitend deed Nico verslag van de eerste gesprekken over de CAO met de vakorganisaties. Er is met hen afge sproken dat er dit jaar zoals gewoonlijk CAO-onderhande- lingen plaatsvinden. Daarna zullen de sociale partners zich oriënteren op de mogelijkheid om een traject van mo dernisering van de arbeidsvoorwaarden en -verhoudingen te realiseren. Een hoopvol begin van de nieuwe eeuw. Na de afsluiting van deze eerste ontwerpfase begint straks, in samenwerking met de vakorganisaties, een nieuwe fase waarbij meer mensen en partijen betrokken zijn. Gezamenlijk zullen Heineken en de vakorganisaties u hiervan op de hoogte houden. Nico dankte alle aanwezigen voor de enorme inzet en maakte tot slot nog een opmerking met betrekking tot het vervolg van Sociaal Beleid 2000. "Waar de projectgroepen in de af gelopen tijd intensief mee bezig zijn geweest, heeft voor de meeste andere medewerkers van Heineken alleen nog op de achtergrond gespeeld. Vanaf nu is het belangrijk goede af spraken te maken met de sociale partners, gezamenlijk veel meer uit te wisselen en goed samen te werken. Op die manier krijgen ook anderen de kans een onderlegde mening te vormen over de invulling van een modern sociaal beleid". Wilma Gertenaar

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 3