DE VERKOPERS hen bar of een kinar Laat vroegen Anke en Jacco (de eigenarenzich een jaar geleden af. Het werd een tapasbar met de naam El Nino, wat 'het kind' betekent. De tapasbar El Nino is gevestigd op de Langendijk 17 midden in het centrum van Gorinchem. In de bar is een ruim zit- en bargedeelte en 's zomers is er een gezellig buitenterras. El Nino is elke avond open (in de winter op maandagavond gesloten) en in het weekend kunt u er al vanaf 12 uur terecht. Op uitnodiging van Vers van 't Vat zijn wij, Maria Ibanez en Gertie Pinxteren, op een woensdagavond op bezoek gegaan bij tapasbar El Nino. Bij binnenkomst merk je gelijk de ontspannen sfeer en ruik je de heerlijke geuren van de ta pas.Tapas zijn kleine Spaanse hapjes. Tapa betekent letterlijk deksel. De kaart van El Nino biedt keuze uit achttien koude en negentien warme tapas. Wij namen de gekookte mosselen in pikante saus, champignons met knoflook, aardappelschijfjes en een Andalusisch eiergerecht. Dit was een uitstekende keuze, de tapas waren heerlijk bereid. Zoals het in Spanje gewoonte is, eet je overal stokbrood bij. Dus ook hier. We hebben uitstekend gegeten en de tapas waren van hoge kwaliteit en echt Spaans. En Maria kan het weten, want zij komt uit Spanje en maakt zelf vaak Spaanse gerechten klaar. Dus we hadden een echte expert aan tafel. Ter afsluiting kozen we koffie met honing, rum en Spaanse lekkernijen. Waar deze lekkernijen uit bestaan verklappen we niet, want dat moet u zelf maar ontdekken bij een aan te raden bezoek aan El Nino. Wij gaan er in ieder geval snel weer naar toe, om alle andere tapas van de kaart te proeven. Maria Ibanez en Gertie Pinxteren, Functiewaardering Zoeterwoude

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 23