Na een jaar van evalueren, vergaderen en voorbereiden is dinsdag 25 januari de dag van de waarheid, 's Morgens om zeven uur wordt er gestart met de opbouw van de tweede editie van 'De vrienden van Amstel LIVE! in Ahoy'. De vraag is dan altijd; zijn alle ideeën wel voldoen de doordacht en niet te vergeten, zijn ze ook uitvoerbaar? Tijdens de eerste dag gaat in ieder geval alles prima; het podium met de achterwand wordt gebouwd en alles verloopt zoals gepland. Pde schermen opnamen wil maken, artiesten en personeel die nog P I snel wat kleine dingen moeten re- ■III gelen en dan heb je natuurlijk ook nog de mannen van de beveiliging die hun plaatsen innemen om van i daaruit alles goed in de gaten te 'f kunnen houden. Op het moment dat de deuren opengaan, het is in middels half zeven, loopt de zaal ksnel vol. Wat ons betreft kan het beginnen... Vuurwerk met Cesar Zuiderwijk zorgt voor het gewenste effect en een letterlijk knallende opening. Het vervolg is niet minder; het enthousiasme bij de artiesten is enorm en ook in de zaal is het feest com pleet. Na afloop wordt er uiteraard geëvalu eerd en hier en daar nog wat aangepast, maar wat overheerst is toch vooral tevredenheid. Na de afsluitende vergadering om ongeveer half twee 's nachts, kan ik naar huis. Als de vol gende twee avonden net zo goed gaan als van avond, dan tekenen we daarvoor. Maar eigen lijk maken we ons daarover geen zorgen, want het enthousiasme van de artiesten staat borg voor nog twee knallende concer- ten. Woensdag wordt het geluid en licht ingehangen. Al snel blijkt dat een klein deel van de tweede ring slecht 'jM zicht heeft op,een deel van het po- dium. Dit is niet acceptabel en dus moet er nog het een en ander wor- den aangepast. Na de aanpassing kan het publiek alles veel beter zien, nadeel is alleen dat de men sen van het licht wel vier uur langer moeten programmeren om de be lichting weer helemaal goed te krij gen. Op donderdag wordt de laatste hand gelegd aan het ophangen van doeken over de achterwand en het helemaal gereedmaken van de grote trap op het podi um. Ook wordt begonnen met het ophangen van de videoschermen. Kortom, met alle de tails. Dit duurt allemaal een stuk langer dan gepland; alhoewel er ongeveer twaalf uur voor staat ingeroosterd, duren deze werkzaamhe den uiteindelijk negentien uur! Maar, en daar gaat het uiteindelijk om, het re sultaat is prachtig; Ahoy' is omgebouwd tot een gezellige huiskamer. Vrijdag worden het geluid en licht definitief geprogrammeerd. We kunnen nu echt beginnen... .Artiesten komen binnen en de eerste repetities gaan van start. Er wordt druk geoefend en de sfeer is uitste kend. De artiesten hebben erg veel lol en op het moment dat sommige artiesten ook nog wat herinneringen beginnen op te halen, ontstaat er al snel een soort reünie-achtige sfeer. Om half zes staan de eerste bezoekers al voor de deur om er zeker van te zijn dat ze vooraan kunnen staan en niet in de laatste plaats om nog wat handtekeningen van bekende artie sten te kunnen bemachtigen. Rond die tijd is het ook 'backstage' een drukte van belang. Een cameraploeg van de televisie die achter

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 17