<<25 Bedankt! Op 25 november 1999 is dhr. J.C. Mink (77 jaar) overleden. Dhr. Mink is op 30 april 1956 in dienst getreden te Den Bosch. Hij is op 1 oktober 1987 met pensioen gegaan. Op 30 november 1999 is dhr. A. Dirkse (83 jaar) overleden. Dhr. Dirkse is op 26 juni 1946 in dienst getreden te Amsterdam. Hij is op 1 maart 1981 met pensioen gegaan. Op 6 december 1999 is de heer A.J. Backer (95 jaar) overleden. De heer Backer is op 30 april 1928 in dienst getreden te Amsterdam. Hij is op 1 februari 1970 met pensioen gegaan. Op 7 december 1999 is dhr. H. Vis (84 jaar) overleden. De heer Vis is op 14 januari 1941 in dienst getreden te Amsterdam. Hij is op 1 april 1980 met pensioen gegaan. Op 22 december 1999 is de heer J.H.L. van Berkel (79 jaar) overleden. De heer Van Berkel is op 29 juni 1959 in dienst getreden te Den Bosch. Hij is op 1 oktober 1985 met pensioen gegaan. Op 24 december 1999 is de heer A.K.E. ten Bruggen Cate (70 jaar) overleden. De heer Ten Bruggen Cate is op 6 februari 1956 in dienst getreden te Rotterdam. Hij is op 1 november 1992 met pensioen gegaan. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte bij het verwerken van hun verdriet. Langs deze weg willen mijn kinderen en ik de collega's van Bert hartelijk bedanken voor hun belangstelling en medeleven. Gedurende zijn lange ziekteperiode heeft het Bert en ons goedgedaan om contact te houden. In het bij zonder willen wij Theo van Emmerik bedanken voor zijn trouwe bezoeken en vriendschap en Janine van Oosten voor haar hulp, waar wij dat nodig hadden. Het medeleven, de belangstelling en ook het bloemstuk vanuit Heineken na zijn overlijden hebben mij en de kinderen gesteund. Dicky Sneijders Vooijs Na een bijzonder leuke job in Athene, ter afsluiting van mijn zeer plezierige tijd bij Heineken, volgde op 19 oktober mijn afscheid in Zoeterwoude. De afscheidsreceptie was er een om nooit te vergeten. Temidden van veel collega's, oud-collega's en gezin, hebben wij genoten van de puntige toespraken en leuke liederen, geënt op verleden en toekomst. Reuze bedankt voor jullie aanwezigheid, de creativiteit van de 'songwriters, de faxen, bloemen en cadeaus. Elly en Kees van Rijn Emmanuel Pleijers overhandigt directeur Thijs Brand de eerste cd von het Brand-koor Het Brand-koor vierde 26 november zijn 25-jarig bestaan. Hoogtepunt van deze jubileumviering was de presentatie van een cd, die kort daarvoor was opgenomen. Op de feestavond zelf werden vijf zilveren jubilarissen gehuldigd. De vorming van een be- drijfskoor bij Brand in 1974 was niet vreemd, gezien de sterk ontwikkelde mannen koorcultuur in Limburg. Onder de tweehonderd personeels leden was een aantal actie ve zangers. Rond deze 'har de kern' werd in november 1974 een mannenkoor van zo'n dertig leden gefor meerd. Hoofddoel was het opluisteren van jubilarissenfeesten en afscheidsrecepties. Daar de geloofstraditie in Limburg met zich meebrengt dat een feest van enige betekenis begint met een eucharistieviering, heeft het koor van begin af aan ook geestelijke muziek opgenomen, waaronder meerstem mige missen. In 1988 zette het koor een grote stap voor waarts met het aantrekken van een profes sionele dirigent in de persoon van Emmanuel Pleijers, cum laude kandidaat uitvoerend musicus aan het Maastrichts Conservatorium. Onder zijn inspirerende leiding is het koor op een hoger niveau gebracht. Cd-project Bij de gedachtevorming over het jubileum, werd het idee geopperd voor die gelegenheid een cd op te nemen, omdat het koor onder leiding van Emmanuël Pleijers het maxi maal haalbare heeft bereikt. De cd is in een professioneel ingerichte studio opgenomen. Er zijn vijftien werken gekozen, die representatief zijn voor het koorrepertoire. De cd wordt verlevendigd door toevoeging van enkele smaakvolle ar rangementen. De cd bevat twee geestelijke stukken met begeleiding van het monumentale Müllerorgel in de kerk van Wijlre, dat op initiatief van concertzanger Tom Brand, de in 1970 over leden oom van de huidige directeur Thijs Brand, vakkundig is gerestaureerd. In het voorwoord van de cd-presentatie noemt Thijs Brand het brouwerijkoor de beste vertegenwoordiger, in de zin dat het koor een geheel eigen rol vervult bij voor spoed en bij leed. Tijdens de besloten jubi leumavond in het Panhuys, werd als intro een kernachtig jubileumverslag gepresen teerd. De dirigent bood de heer Brand de eerste cd aan en voorzitter van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond in Limburg, Piet Hilhorst, huldigde samen met de heer Brand, de vijf zilveren jubilarissen met een speld en oorkonde. Een en ander was voldoende aanleiding voor een heel plezierige avond. De zangers ontvingen als herinnering een jubileumpul. Hub Blezer, Wijlre Voorzitter Martin Bormans ontvangt de KNZV-speld van de heer P. Hilhorst

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 26