Amstel BierBQ beste zomerpromotie Heineken moet brouwerij in Spanje afstoten Nominatie Gouden Loekie Heineken heeft in Slowakije ruim derde van markt Eén ziektekostenverzekering Trendbox heeft in samenwerking met Direct Company in oktober het zevende 'Promotiebarometer- onderzoek' gehouden. Hierin wordt steeds per periode van drie maanden gekeken welke promotie op de winkelvloer door consumenten het beste wordt ge waardeerd. In de Promotiebarometer van de zomer periode is de Amstel BierBQ tot beste promotie op winkelvloer verkozen. Amstel BierBQ-actie is de eerste bierpromotie de toppositie van de Promotiebarometer haalt. In het juryrapport wordt dit verrassend genoemd, omdat de consument voor de BierBQ moest bijbetalen. Dit mechanisme wordt in het algemeen als minder aantrekkelijk beschouwd. De verkoopresultaten van deze Amstel-promotie waren bijzonder goed: binnen twee dagen was het totale actiequantum verkocht! "Een succes dat niet alleen door het hoge impuls karakter van de actie werd gevormd, maar ook door dat Amstel op een creatieve manier het barbecue moment wist te claimen", aldus Trendbox. Heineken Nederland is ge nomineerd voor de verkie zing van de Gouden Loekie 1999. Voor deze verkiezing zijn maar liefst vier van on ze commercials genomi neerd, iets wat nog geen andere adverteerder is ge lukt. De genomineerde com mercials zijn 'Shanghai' (Heineken), 'Reünie' (Amstel), 'BierBQ' (Amstel) en 'Nieuwe krat' (Amstel). Televisiekijkers kunnen on der meer via internet (www.ster.nl) aangeven wel ke commercial van het af gelopen jaar zij het meest waarderen door eenmalig hun stem uit te brengen. Deze maand wordt de uit slag bekendgemaakt. ANP - Heineken neemt opnip""' brouwerijen over in he' o Bron: Volkskrant Redactie: Yvonne van Stek Heineken heeft de laatste tijd weer uitgebreid in het nieuws gestaan. Met de overname van twee brouwerijen in Slowakije bijvoorbeeld en met het bericht van de Spaanse mededingingsautoriteit dat Heineken in sommige delen van Spanje te veel invloed heeft. Dergelijke berichten hebben in alle kranten gestaan. MADRID - Heineken zal een of meer brouwerijen in Spanje moeter afstoten. Alleen als aan die voorwaarde wordt voldaan, zal de Spaar mededingingsautoriteit het licht op -"°ri voor -<,■ <- overname van de ^naanse bierbrr In het Leidsch Dagblad stond een artikel onder de kop 'Grote bedrijven willen naar één ziektekostenverzekering'. Hoofd Arbodienst Piet Bouws reageert hier als volgt op: "Bij Heineken hebben wij geen concrete plannen voor een dergelijke verzekering. Wij hebben wel een zorgverzekeraar, waarbij particulier verzekerden zijn aan gesloten. Een groep ziekenfondsverzekerden van Heineken is aangesloten bij het zieken fonds van dezelfde zorgverzekeraar en kan een beroep doen op de tandartsendekking, zoals die voor de particulier verzekerden geldt. Er is echter geen sprake van een collec tief voor alle Heineken-medewerkers. Er zijn ook geen plannen om de Arbodienst- verlening bij een zorgverzekeraar onder te brengen. Heineken Nederlands Beheer heeft een eigen gecertificeerde Arbodienst, en deze biedt de volledige zorg voor alle Heineken Nederlands Beheer-medewerkers. Bron: Financieel Dagblad

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 20