14 12 13 A i Molsnwetertnq Woensdag 9 opril vond in onze brouwerij in Den Bosch het grote moment plaats waarop het eerste brouwsel werd gebrouwen. Directie, technische staf en bedienend personeel woren in het Brouwhuis aanwezig, toen onze directeur jhr. O.A.E.L.L. Wittert van Hoogland de officiële plechtigheid met een toespraak opende. Daarop verrichtte de beer A.H. Heineken de openingshandeling. Uit Vers van 't Vat, mei 1958 Redactie: Marguerite de Ruijter en Yvonne van Stek Onder het kopje 'Eeuw in Beeld' namen we in VVV 12/99 een bericht over uit Vers van 't Vat mei 1958 over de opening van de brouwerij in Den Bosch. Behalve dat het bericht door een drukfout niet helemaal goed was opgenomen, kregen we er ook nog een reactie op. Namelijk van de heer J.A. Trum uit 's-Hertogenbosch. Het zit hem al veertig jaar dwars dat er eigenlijk nooit is vermeld dat hfj degene is die in feite het allereerste Bossche brouwsel heeft gebrouwen. "Ik vond het toen een hele eer dat het mij werd gevraagd, moest er speciaal voor uit de nachtdienst komen." De heer Trum heeft altijd in Den Bosch gewerkt. "Voordat ik bij Heineken in dienst trad, werkte ik in het metaal. Dat heb ik de eerste tijd ook bij de brouwerij gedaan. Geholpen bij het bouwen. Later heb ik een brouwopleiding gehad in Amsterdam en vervolgens ben ik zieder geworden in Den Bosch." Inmiddels is hij al een flitsende dialoog over Jan Jaap als unitmanager. 4 Er waren overigens weer heel wat recepties in de afgelopen periode. Zo was er op 8 oktober jl. een gezellig samenzijn van Leen van der Male, zijn echtgenote, dochter en schoonzoon en enkele van Leens collega's ter gelegenheid van zijn afscheid van Heineken. De Koperen Ketel in Zoeterwoude was het trefpunt. Herinneringen uit de 'good old times' kwamen snel naar boven en vonden een gretige lach. Leen pareerde met de hem bekende humor en kwinkslag. 5 j 6 7 Vervolgens waren de recepties van Jef van Veldhoven (25 november, afscheid), Joost Prummel (25 november, afscheid) en Harry Philippa (1 december, 25 jaar) aan de beurt. Ook hier werden weer heel wat handen geschud en de scheidende, c.q. jubilerende collega's in het zonnetje gezet. 8 En op 1 december vierde Twan Wouters Alphen. De weg loopt langs het brouwerijterrein van Heineken Zoeterwoude. Oorspronkelijk zou het een vierbaansweg worden, maar daar was geen vergunning voor. Discussies of niet, de automobilisten zijn er blij mee. Ter gelegenheid van de feestelijke opening in december vond er een speciale hardloopwedstrijd plaats, gesponsord door Amstel. 13 Heineken Zoeterwoude viel overigens onlangs nog in de prijzen voor de mooiste bedrijfstuin in die plaats. Volgens het comité Tuinbeoordeling is de 'tuin' zeer verzorgd en levert het altijd weer een mooie aanblik op. Koos van Leijden nam 14 december namens Heineken de prijs in ontvangst. 14 Brand is hoofdsponsor geworden van de Parade, een rondreizend cultureel zomerevenement. En zo te zien zijn ze er bij Marketing erg blij mee. 15 People-manager en Austin Healy-fan. Zo werd Paul Hamers nog getypeerd in zijn afscheidsinterview in Vers van 't Vat 12 van vorig jaar. Velen bezochten zijn afscheidsreceptie op woensdag 12 januari.

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 18