Een mooi voorbeeld hiervan is Spanje, waar de geïmporteerde speciaalbieren slechts een klein marktaandeel hebben, maar snei groeien. Heineken is de eerste internationale brouwer die hier een serieuze stap gaat zetten door Wieckse Witte en Vos vanaf januari 2000 krach tig te introduceren. Als tweede vindt de introductie van deze twee merken in de USA plaats. Ook hier staat het geïm porteerde speciaalbiersegment nog in de kinder schoenen. In 2000 wordt het poten tieel in Grieken land, Duitsland, Sterke internationale merkbeleving De eerste strategie behelst het bouwen van een sterke internationale merkbeleving bij de consument door onderscheidende en overtuigende communicatiemiddelen, voornamelijk ingezet via het horecakanaal. De communicatiemiddelen die naamsbekendheid genereren en consumen ten het product laten proberen, zijn de in ternationale verpakkingen (33 cl en 35.5 cl fles en 30 liter fust), Point of Sales- materialen en brochures voor han del en consument. Deze zijn samen met promo tionele activiteiten ont wikkeld om de merken in eerste instantie in het horecakanaal te bouwen. Als de distributie in de horeca krachtig genoeg is, wordt de stap naar Food gemaakt. Dan wordt de merkbeleving bij de consument beïnvloed door televisie, print en radio. Snelle marktpenetratie De tweede strategie richt zich op het zo snel mogelijk betreden van markten met poten tieel voor speciaalbier. Research heeft uitgewezen dat met name in de volwassen biermarkten van West-Europa en de USA de kansen het grootst zijn. De brouwer die in deze landen als eerste speciaalbier op de markt brengt, profiteert van het markt leiderschap tegen de laagste investeringen.

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 16