Nieuwe Heineken-pas vernieuwd Een nieuw jaar, een nieuwe technologie. In novem ber kwam het groene licht voor de vervanging van de Heineken-pos. Het verschil met de oude pas zit voornomelijk in de mogelijkheid om informatie op de pas te zetten en op het contoctloos gebruik ervan. De oude pas had een magneetstrip; de nieuwe een chip. Daardoor heeft de nieuwe pas veel meer moge lijkheden. Zoeterwoude gaf aan op 24 december met de nieuwe pos te willen starten. Dit in verband met de opening van de gerenoveerde hol. De pas moest echter wel een chip bevatten die toegong tot het kantoor zou regelen en een magneetstrip voor alle andere toepassingen. Verder werd toen afge sproken dat zowel Zoeterwoude als Den Bosch alle passen zullen aanmaken. In Den Bosch ge beurt dot voor de aan hen toegewezen vestigin gen sinds medio januari. In de opstartfase wordt zowel met de oude als met de nieuwe possen ge werkt. Als eerste zullen de lezers voor de toe gangscontrole worden vernieuwd. De vervanging van alle overige vestigingen is inmiddels van start gegaan. Dit houdt niet alleen de vervanging van de pos in, maar ook oonpassing van alle daaraan gekoppelde systemen, automoten, kassa's, en bij voorbeeld ook de benzinepomp. De pas krijgt nog geen nieuwe functies. Dat gebeurt pas no overleg met de COR. Alle betrokkenen zullen binnen hun ei gen vestiging von de vervanging op de hoogte wor den gehouden. Karen Mulder, projectleider implementaire vervanging Heineken-pas Op 3 januari 2000 werd de vernieuwde entree (hal) van het hoofdkantoor in Zoeterwoude in gebruik genomen. Vanaf 07.00 uur kwam de eerste 'stroom' medewerkers binnen. Er was een warm welkom met een kopje koffie en een plakje cake. Het was wel even wennen om via de elek tronische tourniquets naar binnen te gaan. Maar er waren voldoende helpende handen van de 'nieuwe' receptionistes (zeer charmant gekleed in een nieuw uniform). De algemene indruk was dat deze vernieuwde entree weer de uitstraling heeft die van het hoofdkantoor van Heineken Nederland mag worden verwacht. controle), terwijl de functies van brandmelding, beveiliging etc. gewoon bleven werken. Het was indrukwekkend om te zien hoe al die verschillende activiteiten (bouwkundig, installatie, beveiliging, verlichting en interieur) af en toe dwars door elkaar werden uitgevoerd. Een groot compliment aan al deze noeste werkers die tijdens het werk beslist niet op een uurtje keken. Het is aan hun inzet te danken dat dit project exact op tijd werd opgeleverd. Een nieuw fenomeen is de elektronische toegangscontrole. Dit vraagt een periode van gewenning. De medewerkers van het kantoor gebouw Zoeterwoude kregen als eersten het nieuwe Heineken-legitimatiebewijs. De invoering van de nieuwe kaarten zal gefaseerd plaatsvinden. Na het kantoorgebouw volgt Productie Zoeterwoude (eveneens in januari). Daarna volgen de andere vestigingen/locaties. Hierover volgen nog nadere mededelingen. Medewerkers van andere vestigingen die Zoeterwoude bezoeken krijgen voor die tijd tijdelijk een bezoekerspas uitgereikt. In de eerste maanden van dit jaar zal de invoering van het nieuwe legitimatiebewijs landelijk worden afgerond. Namens het projectteam, Luuk van Doornik (site manager) Dit project is een voorbeeld geworden van een drachtige samenwerking tussen verschillende disciplines. Het programma van eisen werd gemaakt door de werkgroepen 'Styling', 'Exploitatie' en 'Beveiliging'. De medewerkers die dagelijks met dit werkgebied te maken hadden waren hier bij betrokken. De inbreng van eenieder vormde een bijdrage in het resultaat. De doorlooptijd van het project diende zo kort mogelijk te zijn om de 'overlast' voor de gasten en bewoners tot een minimum te beperken. De projectleiding hield de planning zowel in tijd als in geld nauwlettend in de gaten. Kleine problemen werden snel en adequaat opgelost. De inzet van allen was geweldig. Zowel van de firma's die het werk hadden aangenomen als van de eigen Heineken-medewerkers. Het resultaat mag er zijn. De reacties van de bezoekers en medewer kers zijn bijzonder positief. Bossen kabels Het was tijdens de verbouwing verbazend om te zien hoe de 'oude' infrastructuur (bossen kabels) moest worden omgevormd naar een nieuwe structuur (deels in het kantoorpand en deels naar de poort

Vers van 't Vat | 2000 | | pagina 11