Ètn' Rail i M4 PT Bieroproer in Berlijn mm $3 Nieuwe Bossche PUM Kasinfo Den Bosch Ronald Voorn, Saigon Kerst in Saigon WT* jnl "Binnen is het 24 graden en buiten ongeveer 32. Zo half november zie je de eerste winkeltjes openen met kerstartikelen. Viet- T?.*£ namezen houden van kleur '_KS?. en dat is ook terug te vinden Mg in de kerstversieringen. Van zilver tot en met rood en H groen en in vele schakerin- gen. En vooral lampjes in de boom, die het liefst ook nog flikkeren en bovenal melodietjes spelen. Van 'I am dreaming of a white Christmas' (ja, 'dream on' zou je haast zeggen) tot en met 'Jinglebells'. Een en ander blijft ook het liefst tot na Pasen zichtbaar in het straatbeeld. Voor de katholieke Vietnamezen (7 miljoen van de 78) heeft kerst daadwerkelijk betekenis en de laatste jaren kunnen ze dat ook steeds meer laten blijken in dit communistische land. De kerken zijn tijdens de nachtmis stampend vol tot buiten op de straat aan toe. De brouwerij draait (uiteraard) gewoon door, maar dan zonder de Heineken expats. Want die nemen een paar vrije dagen op, aangezien kerst hier geen officieel feest is. Dat geldt overigens ook a voor oud en nieuw, want dat wordt ieder jaar namelijk gevierd tijdens het vier dagen durende TET-festi- val. Dit loopt synchroon met het Chinese nieuwjaar, dat wisselend in januari en februari plaats vindt, afhankelijk van de maan stand. Wij vieren het meestal samen met Nederlandse en buitenlandse, dit jaar Ameri kaanse, vrienden en alle kinderen. Voor ons zijn het echte familiefeestdagen. De kunstkerstboom in huis en de verlichte kokos boom in de tuin dragen daar ook aan bij. Uiteraard worden ook familie en vrienden in Nederland gebeld/gemaild/gefaxt of gepaged. Een lekkere kalkoen bestellen bij een van de internationale hotels en het is bijna net zoals in Nederland. Alleen moet onze hond het ieder jaar ontgelden, want dan wordt hij omgedoopt in 'Rudolph the rednosed reindeer'. Ronald Voorn, Saigon Het Personeels Uitgiften Magazijn in Den Bosch is eind oktober verhuisd naar de nieuwe locatie aan de parkeerplaats van het kantoorgebouw. Omdat de ver huizing in het weekeinde plaatsvond, merkte het personeel er niets van. Wie het nieuwe PUM wil bereiken, kan het beste de parkeerplaats voor het kantoor oprijden via de Ruiterskampweg en meteen linksaf gaan. Dan rijdt u recht op de ingang af die links op de hoek zit. Let op; rijd niet aan de achterzijde van het kantoor de parkeerplaats op, want dan komt u bij Heineken Brouwerijen Midden Brabant uit. Het PUM is gesloten op 30 en 31 december en 3 en 4 januari 2000. Jan Feijer, Den Bosch door Theo Jongedijk BERLIJN - zaterdag. Er dreigt een revolutie in de Rijksdag. De reden: bier. In het gerenoveerde Berlijnse regerings centrum wordt een pilsje sinds kort in twee fases getapt. Eerst stroomt schuimloos gerstenat in het glas en daarna wordt boven op de goudgele inhoud een mooie witte kraag toege voegd. Uit een aparte schuimpomp. De computergestuurde installatie in het voor politici gereserveerde hore cagedeelte van de Rijksdag is een nieuwe vinding. Het gecombineerde tap- en schuimapparaat heeft vijftig duizend mark gekost en zou twee voordelen hebben: het tapt sneller en het zou beter zijn voor de hygiëne. "De Duitse biercultuur dreigt hier ten onder te gaan", noteerde het dag blad Die Welt gisteren uit de mond van een aantal verbolgen politici en bezoekers van het fraai gerenoveer de gebouw. "Wie drinkt nou deze pap? Iedereen weet toch dat een goed getapt biertje tijd kost." Met ingang van 1 januari 2000 worden de kastijden in Den Bosch aangepast. De nieuwe openings tijden zijn dan van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 15.30 uur. Op de dinsdagen is de kas eveneens voor de middag van 10.30 tot 11.30 uur geopend. Afdeling Administratie Services, Den Bosch Bron: Telegraaf

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 7