voor een heel bijzondere uitstraling, waarmee pils] drinkers, verzamelaars en feestvierders deze maand verrast worden in alle supermarkten er slijterijen van Nederland. Onder begeleiding var televisiecommercials, Abri's en winkelpromotie materiaal zal met recht over deze fles worden ge zegd: 'Te groot voor een klein feestje!' De uitspra ken van enkele betrokkenen bij dit projec verwoorden de gedane inspanningen in het afge lopen jaar die passen bij de omvang van de fles en de breekblikken. De meest feestelijke knaller zit echter daar waar hij hoort, aan het eind van de eeuw. De millennium magnum is een uniek formaat fles met 3 liter Heineken Pils, waarop in plaats van een etiket een sleeve zit. Een sleeve wordt gemaakt van bedrukte krimpfolie en is bedoeld om de fles te decoreren. De fles is afgesloten met een kurk en muselet-achtige sluiting (ijzerhoedje op de kurk, met de befaamde Heineken kroonkurk als bovenkant). Alle ingrediënten samen zorgen De redactie kan er niet omheen: de Heineken Millennium Magnum heeft niet genoeg aan één pagina. Dus volgt hier op twee pagina's het verhaal van een zeer speciale verpakkings- vorm die, dankzij de inspanning van velen, de Nederlandse markt verovert. In de afgelopen jaren zijn er door Heineken vele in novatieve verpakkingsvormen gelanceerd. Denk aan het literblik, de shaped can, het pratende blik Zo 'n grote fles combineren met zo 'n grote sleeve, zo 'n grote kurk en zo 'n groot muselet-achtige sluiting, op een moment dat heel bier- en champagneland iets bijzonders op de markt willen brengen, heefi de haalbaarheid van dit pro ject vaak behoorlijk op de tocht gezet. Patricia Koopmans, Centrale Productie Inkoop Op het tandvlees met een lach, er werden optima lisaties uitgevoerd ivaarin de machineleverancier aanvankelijk niet slaagde. Allard de Wit Wijnen, Heineken Technical Services Maak de Stadsbrouwerijgeschikt om even 450.000 drie-literflessen af te vullen met Heineken pils. Een uitdaging heet zoiets. Leuk projectje. Peter van Besouw, Stadsbrouwerij de Ridder

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 20