In VW10 was te lezen dat Heineken als'groep klaaAis voor de nieuwe eeuw. Vanuit Heineken Nederland vin we het belangrijk dat iedereen weet wat er binnen or, eigen organisatie is gedaan en dat ook wij met eenfeestel jk gevoel het nieuwe jaar in kunnen gaan. De activiteiten t 'ie zijn verricht om ervoor te zorgen dat we goed de nieu ue eeuw ingaan, zijn te verdelen in drie gebieden: Vertrouwen bij Productie Den Bosch Binnen Productie Zoeterwoude is er een werkgroep actief die de mogelijke millennium verstoringen op de brouwerij probeert te onderkennen. Deze werkgroep bestaat uit afge vaardigden van de afdelingen Brouwen, Verpakken, Technische Dienst, Bedrijfstechnologische Dienst, Energie en Beveiliging. Bij alle mogelijke millenniumverstoringen wordt gekeken hoe deze door voorzorgsmaatregelen kunnen worden voorkomen of welke acties onder nomen moeten worden om de gevolgen van verstoringen zo beperkt mogelijk te houden. Zo hebben wij gekeken wat er gebeurt als wij enkele uren geen stroom hebben of als leveranciers niet in staat zijn om te leveren. Een van de voorzorgsmaatregelen is om geen productie te draaien tijdens de millenniumovergang. De brouwerij zal daarom donderdag avond 30 december de laatste flessen van 1999 afleveren en maandag 3 januari de eerste bieren van de 21e eeuw produceren. In de tussen liggende periode zijn enkele medewerkers aanwezig om de processen te controleren en tests uit te voeren. Door een goede voorbereiding van vele medewerkers uit alle afdelingen verwachten wij nu probleemloos het jaar 2000 in te gaan. Joost Jordaan, unitcontroller Zoeteruwude De brouwerij Den Bosch gaat met vertrouwen de mil lenniumwissel tegemoet. Sinds maart van dit jaar is hard gewerkt om de mogelijke risico's in kaart te brengen. Na afronding van deze inventarisatie is een zogenoemd 'roll-over-plan' opgesteld met daar in de te ondernemen acties in de laatste dagen van 1999 en de eerste dagen van het nieuwe jaar. Om de overgang goed aan te sturen is er een kernteam op gericht met daarin vertegenwoordigers van de diver se afdelingen binnen de unit Den Bosch. Net als in de vestiging Zoeterwoude wordt de productie rond de jaarwisseling een aantal dagen stilgelegd, waardoor tijd beschikbaar komt voor het afsluiten van de systemen en het maken van back-ups. Op de brouwerij wordt in deze periode de portiersloge ingericht als communicatiecentrum, dat voorzien wordt van een noodgenerator en de nodige communicatiemiddelen. Hier zal dagelijks de gang van zaken worden besproken en zullen de te nemen acties worden gecoördineerd. Cock van Boheemen, unitcontroller Den Bosch De gedachten rond de overgang naar het nieuwe millennium zijn twee slachtig. Gaat het voorspelde rampscenario inderdaad plaatsvindei en raakt de gehele samenleving 1 januari 2000 voor een periode ontre ,eld of zal vrijwel niemand iets merken van de overgang naar het nieuwe mil lennium. Alleen de tijd zal antwoord geven op deze vragen. Binnen Horeca zijn er grofweg twee punten van aandacht: het syst em Proost, dat het hart vormt van de organisatie, en onze tapinstalla es, waarbij steeds meer elektronika komt kijken. Beide punten zijn u [ge breid getest en blijken geen zogenoemde 'bugs' te bevatten. Maar he laas zijn wij natuurlijk slechts een onderdeel van een langgerekte ke en. Wij zijn afhankelijk van leveranciers, computersystemen, netwerkve bin dingen, enzovoort. Het zwakste schakeltje bepaalt de zwakte van de iele keten. En als gerenommeerde multinational en als Neerlénds belangrijkste aanbieder van gezelligheid, staan wij bij de komende aar-

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 4