Het einde van het jaar, en daarmee de overgang naar ,jxhet nieuwe jaar, nadert. Nog even, en we zidlen weten of alles 'millenniumproof' is. Daarom luidt de stelling van deze maand: "Ik denk dat de proble men in het kader van het millennium wel meevallen. Ik heb er vertrouwen in dat alles goed wordt geregeld." Redactie: Yvonne van Stek Rob de Bruin van de Centrale Contracten afdeling in Zoeterwoude onderschrijft de stelling. "Het lijkt me dat er voldoende aan is gedaan om alles soepel te laten verlopen. Tenminste, in Europa. Ik kan me voorstellen dat er landen zijn waar dat anders is. Ik zal dan ook niet zo gauw met een vliegtuig over landen heen vliegen, waarvan ik denk dat de verkeersleiding niet zó is. Maar verder doet het me niet zoveel. Ik denk niet dat het zo'n vaart loopt. Ik zal dan ook zeker thuis niet gaan hamsteren. Volgens mij is de vele aan dacht juist goed geweest, zodat iedereen zich erop kon voorbereiden." Eli Maas van het Centraal Magazijn in Den Bosch reageert wat sceptischer. "Ik hoop het, maar echt vertrouwen... nee. Ik denk dat een aantal dingen nog niet goed geregeld is. Als je hoort van bewindslieden dat ze een ziekenhuis hier in Den Bosch willen sluiten, omdat er niet voldoende maatregelen zijn getroffen... Bedrijven zullen zich wel goed hebben ingedekt, denk ik, omdat ze anders geen winst maken. Maar met name een aantal overheidsinstanties heeft niet voldoende beseft dat ze oude elektronica hebben. Ik vind dat toch wel verontrustend. Dan denk ik: stel dat ik in die periode een hartaanval krijg, zou het dan allemaal wel goed gaan? Voor thuis ga ik niet hamsteren. Als de elektriciteit uitvalt, gaan we lekker knus in het donker bij elkaar zitten. Voor het Centraal Magazijn heb ik een plan op papier gezet. Ik ga niet hamsteren maar ik zorg ervoor dat van alle belangrijke artikelen voldoende voorraad aanwezig is. Dat het lage punt, waarop ik normaal ga bestellen, niet in die periode valt." Thea Maas-Story (geen familie van Eli) van de Verkooptelefonie in Middelburg is het wel met de stelling eens. "Ik heb het idee dat alles wel meevalt. Ik heb het gevoel dat iedereen er teveel ophef van maakt. Dat mensen bang worden gemaakt, terwijl dat niet nodig is. Het zit er niet in, maar ik zou rustig in die periode met een vliegtuig op vakantie gaan. Misschien dat ik voor de kleine wat extra in huis haal, maar verder zie ik het als een gewone jaarwisseling. Net als elke andere." Regelmatig krijgen wij foto's toegezonden door niet- Heineken-medeiuerkers. In dit nummer een collectie daarvan. Foto 1 - Toen een relatie van amateurfotograaf Arie Boelhouwers uit Kesteren hem een miniatuur motor liet zien, gemaakt van Heineken-blikjes, kon hij de verleiding niet weer staan daarvan foto's te maken. Hier het resultaat. Redactie: Yvonne van Stek Foto 3 - Maar liefst elfduizend verschillende blikjes heef bierblikken- verzamelaar Jan van Rossen uit Poeldijk in vijftien jaar bij elkaar gespaard. Omdat hij zo'n 260 verschillende blikjes van Heineken en Amstel heeft en op diverse verzamel/ruilbeurzen opvallend met Heineken- en Amstel- attributen aanwezig is, wordt hij ook wel 'Heineken Jan' genoemd. Foto 2 - Mr. Merlin E. Liebzeit uit het Ame rikaanse Appleton schreef dat Heineken zijn favoriete bier is. Hij was dan ook blij dat hij tijdens zijn boottocht op de Marco Polo naar Antarctica ook Heineken kon drinken. Hoewel zijn Duits 'niet zo best is' dichtte hij -mede geïnpireerd door zijn achternaam- het volgen de: "Es is doch seit mein liebchen, Fiir das gutes Heineken Van wier dan halt lieb das bier, Dan ist Liebzeit hier!"

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 26